Kısa sürede Yüzde 250 Artan Altcoin’in Yükselişi Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yerinde saydığı ve XRP gibi önde gelen altcoinlerin devamlı düştüğü şu günlerde bir altcoin projesinin inanılmaz yükseliş elde ettiği görülüyor. Kısa süre önce büyük bir ağ değişimine giden Elrond’un yeni hali Elrond Gold, bu hafta en çok konuşulan kripto paralardan birisi oldu.

Elrond Gold, %250 Arttı

EGLD fiyatı Ekim ve Kasım 2020 tarihlerindeki fiyatına kıyasla %250 artış elde etti ve hala da yükselmeye devam ediyor. Aralık ayının ilk iki haftası EGLD fiyatı için hiç olmadığı kadar olumlu geçti. Ancak teknik analiz verileri bu yükselişin her an bitebileceğini ve sert düşüşlerin gelebileceğini gösteriyor.

EGLD fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 25 dolar olarak gözüküyor ancak teknik analiz yakında sert bir düşüş gelebileceğinin sinyallerini vermekte. Günlük grafiğe bakıldığında EGLD için oluşan altın kesişimin yavaş yavaş silindiği görülüyor. 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde 100 günlük hareketli ortalama ile kesişim yaşanması ile oluşan bu indikatör, büyük bir yükseliş habercisi olarak bilinmekte.

EGLD Fiyatı Başladığı Yere Dönebilir

Gerçekten de indikatörün işaret ettiği yükseliş yaşandı ve EGLD fiyatı neredeyse %250 artış yakaladı. Ancak şu an için hem altın kesişimin etkisini kaybetmesi hem de 4 saatlik grafikte düşüş sinyallerinin görülmesi, EGLD fiyatını 6 dolar seviyelerine kadar gönderebilir. Tabii ki bu aşamaya kadar birçok destek noktası bulunsa da EGLD fiyatının özellikle 12 dolara kadar sert bir düşüş yaşayacağı ve bu seviyeye gelene kadar ciddi bir desteği olmadığı görülüyor.

12,5 doların altına inilmesi durumunda EGLD fiyatının tepki vereceği ilk seviye 10 dolar olarak gözüküyor. Ancak satış baskısının devam etmesi ve %250’lik yükselişin tersine dönmesi, başlanılan yere yani 6 dolara hızlı bir düşüşü beraberinde getirebilir. EGLD’un Eylül ayındaki grafiğine bakıldığında da fiyatın 20 dolar sonrasında sert bir düşüş yaşayarak 6 dolara kadar indiği görülüyor.

FOMO İle Rekor Sürebilir mi?

ELGD teknik analizde düşüş sinyalleri verse de yatırımcıların FOMO’yu devam ettirmesi yükselişi sürdürebilir. Daha önce bu kadar yükselmemiş olan EGLD, tüm zamanların rekorunu kırmasından dolayı önü açık bir şekilde ilerliyor. Yani EGLD fiyatının yükselişi FOMO’nun devamı ile hiçbir teknik belirtiye bağlı kalmadan yükselme şansına sahip.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Kurucu, 2021 Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminini Açıkladı

Sonrakini Oku

Ukraynalı Milyarderden Dev Bitcoin (BTC) Madencilik Adımı

Bir Cevap Yazın