Kanada’nın İlk Kripto Para Fonu Onaylandı

Menkul Kıymetler Komisyonu, önümüzdeki hafta Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda faaliyete geçecek olan Kanada’nın ilk kripto para ticareti fonunu (ETF) onayladı.

Haber kaynağına göre, Ocak ayı içerisinde bağımsız bir Kanada yatırım yönetim şirketi olan Harvest Portfolio, Kanadalı yatırımcılarına kripto para sektörüne giriş anlamına gelen ETF için hazırlık belgelerini Toronto Menkul Kıymetler Borsası’na sundu.

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından ülkenin ilk kripto para fonunun başlatması için onay verildi. Fon önümüzdeki hafta Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başlayacak.

Harvest Portfolios şirketi doğrudan veya dolaylı olarak blockchain ve dağıtık defter teknolojilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasını destekleyen hisse senetlerine yatırım yapacaklarını açıkladı.

Ayrıca ABD pazarında halen varlığını sürdüren First Trust Portfolios ve Evolve Funds Group Inc. adlı diğer iki Kanada şirketi de kripto para fonu kurarak pazara girmeye çalışıyor. Şirket yetkililerine göre bu fon müşterilerin talepleri doğrultusunda oluşturuldu.

Bu konuda Kanada ETF Başkanı Karl Cheong’un sözlerine bakacak olursak:

“Müşterilerle kurduğumuz her görüşmede kaçınılmaz olarak blockchain ve Bitcoin konuşuluyordu. Bizde müşterilerimizin taleplerine cevap vermek istiyoruz.”

Blockchain teknolojisi; finansal hizmetler, gayrimenkul, sağlık ve hükümet de dahil olmak üzere neredeyse her işletmeyi ve sanayiyi değiştirmeye hazır..

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin 2018’de Tekrar $20.000 Olacak

Sonrakini Oku

FedEx Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Bir Cevap Yazın