Kadınların Oluşturduğu Bu NFT Projesi Dikkat Çekiyor!

İlk kripto para birimlerinin ortaya çıktığı ve popülerlik kazanmaya başladığı dönemlerde, neden kripto para ekosisteminde yeterince kadın olmadığı sorusu sıklıkla soruluyordu. Ancak son zamanlarda her ne kadar hala oransal olarak erkeklerin üstünlüğü olsa da ekosistemde çok fazla sayıda kadın bulunuyor. Buna ek olarak kadınların madencilikten yatırıma, NFT sanatçılığından blockchain geliştiriciliğine kadar her alanda faaliyet gösteriyor olması da gurur veriyor. Son günlerde kadınlar dahil olduğu ve kadın temalı NFT projelerinin de bu noktada büyük ilgi çektiğini ifade edebiliriz. Bunlardan biri de Crypto Coven.

Crypto Coven Nedir?

Crypto Coven, Cadı NFT’lerinden oluşan bir koleksiyon olarak karşımıza çıkıyor. Crypto Coven kadınların işbirliği ile oluşturulan bir NFT projesi ve NFT Library’nin de belirttiği gibi geçtiğimiz yaz karantina sırasında ortaya atılan bir fikir. Yapılan açıklamalara göre Aletheia ve Nyx takma adlarını kullanan kadınlar, sektörde kadınlara yönelik NFT koleksiyonlarının çok az olduğunu fark ediyor ve buradan yola çıkarak kadınlar üzerine bir NFT koleksiyonu oluşturmaya karar veriyor.

Floor price’ı şu anda 1,4 ETH olan koleksiyonun pek çok ünlü destekçisi de bulunuyor. Oyuncu Kat Dennings ve Mark Zuckerberg’in kardeşi Randi Zuckerberg gibi önemli isimler bu koleksiyona büyük rağbet gösteriyor.

Kadın Temalı Diğer NFT Koleksiyonları

Kadınların projenin başında olduğu ya da kadın temalı olarak kullanıcılar ile buluşturulan koleksiyonların son zamanlarda oldukça arttığını görüyoruz. Bazı açıklamalara göre kadın figürü NFT ekosisteminde de dikkat çekiyor ve kadınlar her alanda olduğu gibi bu alanda da yaratıcılığını konuşturuyor.

Popüler olan kadın temalı NFT koleksiyonları arasında, Sad Girls Bar, Crypto Chicks, World of Women, Boss Beauties ve Women Rise sayılabilir. Ayrıca bu koleksiyonların kısa zamanda büyük sayılabilecek başarılar elde ettiklerini ve bazı koleksiyonerlerin favorileri arasında yer aldıklarını da belirtmek gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Analist, Kritik Fiyat Seviyelerine Dikkat Çekti: Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Edecek mi?

Sonrakini Oku

Popüler Play-to-Earn Platformundan Yeni Rekor: 4 Milyar Doları Aştı!

Bir Cevap Yazın