Justin Sun’ın Tepki Çeken Stablecoin’i 5 Dakika İçerisinde Tükendi!

Tron Foundation kurucusu Justin Sun geçtiğimiz günlerde kendi stablecoin’i JUST‘ ın (USDJ) tanıtımını yaparak aslında büyük bir tepki çekmişti. İlk başta başka bir isimle tanıtılan söz konusu kripto para biriminin daha sonra Justin Sun’ın adına yönelik JUST adı ile piyasaya sürüleceğinin belirtilmesi sosyal medyada adeta alay konusu oldu.

Yine de Sun’ın gerçekleştirdiği token satışında JUST’a olan ilginin çok fazla olduğu iddia ediliyor. Justin Sun Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Poloniex kripto para borsasından gerçekleştirilen satışın 4 dakika 26 saniyede tamamlandığını ve bütün JST token’larının satıldığını vurguladı.

Launchbase’in İlk Projesi

ABD Dolarına endeksli olan stablecoin aslında Poloniex kripto para borsasının yeni IEO platformu olan LaunchBase aracılığıyla piyasaya sürülen ilk kripto para birimi oldu. Sun geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada Poloniex’in IEO’sunun oldukça başarılı olacağını ve bunun açılışının ilk olarak JUST ile yapmak istediklerini belirtmişti.

Poloniex kripto para borsası bir zamanların oldukça saygın platformlarından birisi iken Justin Sun tarafından satın alındıktan sonra ciddi bir itibar kaybı yaşadı ve Sun’ın kişisel platformu gibi kullanım görmeye başladı.

Bu da aslında hem Sun’a hem de Poloniex kripto para borsasına yönelik güvende düşüş yaşanmasına neden oldu. Sun’ın yukarıdaki tweet’ine gelen yorumların birçoğunda sayfanın asla açılmadığı ve Sun’ın aslında satış konusunda yalan söylediği belirtiliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’de 2022 Yılından Önce 100.000 Dolar Mümkün Mü?

Sonrakini Oku

Koronavirüs Krizi, Bitcoin ATM’leri İçin Fırsat Yarattı

Bir Cevap Yazın