Justin Sun, Warren Buffett Yemeğini Yeniden Organize Ediyor!

Kripto para sektörünün en çok eleştirilen isimlerinden birisi olan Tron Foundation CEO’su Justin Sun, yeni bir Warren Buffett gelişmesi ile karşımıza çıktı. İlk olarak yaz döneminde 4.57 milyon dolarlık bir bağış ile ünlü milyarder Warren Buffett ile yemek yeme hakkını kazandığını açıklayan Sun, bunu bir tanıtım kampanyası haline getirdikten sonra etkinliği ertelediğini duyurmuştu.

Sun yaptığı açıklamada böbrek taşı düşürdüğünden bunu ertelediğini belirtse de, başka kaynaklar bunun direkt olarak Çin hükümeti tarafından getirilen bir yasak olduğunu vurgulamaktaydı. Uzun bir süre sessiz kalan Sun görünüşe göre milyonlarca dolarlık yemekten vazgeçmiş sayılmaz. Tron iletişim direktörü Cliff Edwards yeni yaptığı bir açıklamada yemek için yeni bir tarih belirlemeye uğraştıklarını ve yakında bunun duyurulacağını ifade etti.

Justin Sun Tek Değil

Sun yemeğe sadece kendisi gitmeyecek ve yanında Charlie Lee, Yoni Assia gibi isimleri de götürecek. Sun toplamda altı kripto para sektörünün tanınan ismini davet etti ve davetler kabul edildi. Edwards açıklamasının devamında herhangi bir yemek tarihi belirlemenin söz konusu ekibin takviminin çok dolu olmasından ve altı kişiyi bir araya getirmenin zorluğundan ötürü oldukça sıkıntı yarattığını ifade etti.

Justin Sun’ın yemeği iptal etmesi ve Çin’in bunu yasakladığı haberleri o tarihlerde TRX’in inanılmaz sert düşmesine yol açmış ve birçok TRX yatırımcısı Justin Sun’ı eleştirmişti.

Sun bundan birkaç gün önce de Twitter’dan takipçi satın almakla eleştirilmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Gerçekten 100.000 Dolar Olabilir Mi?

Sonrakini Oku

Amazon Ormanları İçin Kripto Para Bağış Kampanyası Başlatıldı!

Bir Cevap Yazın