Justin Sun Türkiye’ye Özel Duyurusunu Paylaştı

Tron (TRX) ve BitTorrent projelerinin arkasındaki isim olarak bilinen Tron Foundation CEO’su ve kurucusu Justin Sun, 20 Nisan tarihinde Türkiye’deki kripto para topluluğuna özel bir duyuru paylaştı.

Justin Sun, Türkiye’ye Özel Yayın Yapacak

Sun, geçtiğimiz aylarda satın aldığı canlı yayın platformu DLive’a özel yaptığı bu duyurusunda, 21 Nisan tarihinde TSİ itibariyle 18.00’da özel bir canlı yayın yapacaklarını belirtti. Türkiye içerisindeki ekosistemlerinin kullanıcı sayısının devamlı arttığını belirten Sun, DLive platformundaki son güncellemeleri paylaşacaklarını vurguladı.

Tron, Türkiye içerisinde oldukça gündemde olan bir kripto para birimi olsa da yapılan bu duyuru pek talep görmedi ve aksine birçok eleştiriyi beraberinde getirdi. Sun’ın gönderisine yorum yapan Bit King isimli bir Twitter kullanıcısı, Tron’un “shitcoin” olduğunu belirtti.

Aslında Tron Foundation CEO’su bunu bir videoda kendisi ifade etmiş ve Tron’un “shitcoin” olduğunu belirtmişti. Justin Sun daha sonra bu videonun şaka amaçlı çekildiğini belirtse de aslında Tron’un başından beri eleştirildiği bir özelliğini söylemiş olması toplulukta inanılmaz bir hızla yayılmıştı.

Justin Sun’ın akşamki canlı yayında neler söyleyeceği ise merak konusu oldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Facebook, Libra Projesi İçin 50 Kişiyi Daha İşe Alacak

Sonrakini Oku

Ruslar Nakit Para Yerine Bitcoin’e Geçiş Yapıyor

Bir Cevap Yazın