Justin Sun: “Tron Aralık Ayında Yüzde 400 Büyüyecek”

Kripto para piyasası uzunca bir süredir devam eden istikrarlı seyrinin ardından son zamanlarda oldukça hareketli günler geçiriyor. Piyasadaki belirli dengelerin değişmesiyle sonuçlanan son satış trendi fiyatların bir hayli düşmesiyle sonuçlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde Tron (TRX) ekibi tarafından yayımlanan bir gönderide piyasadaki değişen dengelere bir örnek daha veriliyor.

Tron ekibi tarafından yayımlanan gönderide kripto para hakkındaki son güncellemelerden bahsediliyor. Gönderiye göre TRX en büyük rakibi Ethereum’u (ETH) belirli kulvarlarda geride bırakmayı başardı.

Yapılan resmi açıklamaya göre Tron 1,8 milyon işlemle tarihi bir rekor kırmayı başardı. Bu rekor Tron Blockchain’inin elde ettiği devasa büyüme oranını gözler önüne seriyor. Ethereum Blockchain’indeki durumlarsa vahim olarak adlandırılabilir. Son zamanlardaki piyasa trendlerinin etkisiyle fiyat kaybına uğrayan ETH lider altcoin’lik tahtını da Ripple’a (XRP) kaptırmıştı.

Uzmanlara göre Tron’un geçtiğimiz ay boyunca çizdiği başarılı tablo onun ne kadar kusursuz bir Blockchain olduğunu ispat etmeye yetiyor. Üstelik altcoin’in bu performansı kullanıcıların da dikkatinden kaçmadı ve Tron’un benimsenme oranı yükseldi. Tron’daki büyümenin piyasadaki diğer projelerin büyümesine katkı sağlayabileceği ifade edildi.

Bu iki kripto para arasındaki savaş Tron kurucusu Justin Sun ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin için farklı bir anlam ifade ediyor. Piyasanın tanındık isimlerinden bu iki isim zaman zaman Twitter üzerinde atışabiliyor. Buterin’in TRX’i eleştirdiği biliniyor.

Öte yandan Justin Sun ayı piyasasına rağmen Tron’un Aralık ayında önemli ölçüde gelişeceğine inanıyor. Sun’a göre Tron ana ağı önümüzdeki aya kadar %400 oranında gelişim gösterecek.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dev Firmalar Kripto Para Yatırımına Devam Ediyor

Sonrakini Oku

Bitcoin Hakkındaki En Büyük Yalanlar

Bir Cevap Yazın