Justin Sun, Ethereum’u (ETH) Övdü!

Merkeziyetsiz uygulamalara hizmet veren iki rakip blockchain platformu konumundaki Tron (TRX) ve Ethereum (ETH) arasındaki buzlar büyük bir oranda erimiş gibi duruyor.

Tron’dan Ethereum’a Tebrik

Genellikle Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin hakkında olumsuz yorumlar yapan ve sert eleştirilerde bulunan Justin Sun bu sefer kendinden beklenmeyen bir şey yaptı ve Ethereum’u övdü. ETH kurucu ortağı Joseph Lubin’in Ethereum hakkında yayınladığı verileri retweet’leyen ve yorum yapan Sun, Ethereum’un 2019 yılında elde ettiği başarılardan dolayı projeyi tebrik etti.

Joseph Lubin ilgili gönderide 2019 yılında oluşturulan Ethereum hesaplarının 20 milyonu aştığını, DeFi (merkeziyetsiz finans) uygulamalarında kilitli olan miktarın 650 milyon doların üzerine çıktığını ve 4,5 milyon ETH’nin bu yıl blok ödülleri sayesinde piyasaya sürüldüğünü vurgulamıştı.

Sun da rekabetin mükemmeliyet getirdiğini ifade ettikten sonra, 2020 yılında Tron ile Ethereum arasındaki rekabeti iple çektiğini belirtti. Ethereum kesinlikle bu sene önemli başarılara imza attı ve Constatinople hard fork’u sonrasında geçtiğimiz günlerde de Istanbul hard fork’unu gerçekleştirdi.

2019 yılında Ethereum’u öne çıkartan konulardan birisi de merkeziyetsiz finans uygulamaları oldu. Merkeziyetsiz finans uygulamaları geleceğe ışık tutacak yeni bir sektör olarak görülmekte ve bunu tahmin edilebileceği üzere ETH yönetmekte ve buna liderlik etmekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

TikTok Blockchain Kullanmaya Hazırlanıyor

Sonrakini Oku

BtcTurk’teki Son Gelişmeler Neler?

Bir Cevap Yazın