JPMorgan NFT Açıklaması! Şirketin Eski Direktörü Bu Altcoin’e Transfer Oldu!

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından biri olan JPMorgan önemli bir açıklamada bulundu. Bu şirketlerin yaptıkları açıklamalar ve aldıkları pozisyonlar önemlidir, yıllardır ayakta kalabilmelerinin en büyük sebebi öngörü kaslarıdır.

JPMorgan NFT Açıklaması

Şirketin bugün yaptığı açıklama NFT pazarının ne denli gelişeceğini gösteriyor. Şirket son yaptığı açıklamada NFT’lerin dijital varlık pazarına hükmedeceğini söyledi. Blockchain eşsiz bir teknoloji ve ondan türeyen ürünler de bize gelecek için önemli projeksiyonlar sunuyor. NFTmetaverse ve DAO birleşiminden oluşan yeni dijital dünyaya daha şimdiden kendimizi hazırlamalıyız.

Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde NFT’lere yatırım yapan insanların önemli bir kısmı eğer 1 yıllık hold sabrını gösterebildiyse ciddi paralar kazandı. Bitcoin’in ilk ortaya çıktığı günlere benzerdi, NFT kavramı geçtiğimiz yılın ikinci yarısına kadar az sayıda insan tarafından anlaşıldı. Bitcoin’in birkaç yılda aldığı yolu ana akım kabulü ve pazar büyüklüğü anlamında NFT’ler sadece aylar içinde aldı.

Eski Direktör Bu Altcoin’e Transfer Oldu

Eski JPMorgan Direktörü Staci Warden, Algorand Vakfı CEO’su oldu. Staci Warden ayrıca Milken Enstitüsü, Nasdaq ve ABD Hazine Departmanındaki geçmişinden dolayı son derece önemli bir isimdir. CEO, kariyerinin çoğunu, özellikle gelişmekte olan ülkelerde sermaye piyasası gelişimi ve finansal içermeye odaklanarak geçirdi.

Warden, Algorand‘ın pazarlama çabalarını desteklemeye ve 2022’de ekosistemini oluşturmaya odaklanıyor. Staci Warden kamu sektöründe, özel sektörde ve vakıflarda çalıştı. Şimdi Algorand Vakfı’na CEO olarak katılıyor.

Algorand protokolü ve açık kaynaklı yazılımdan yararlanan Algorand Vakfı, halka açık ve izinsiz bir blockchain oluşturmayı amaçlıyor.

2013’ten 2021’e kadar Milken Enstitüsü’nde çalışmadan önce, sekiz yıl boyunca JPMorgan’da yönetici direktör olarak görev yaptı. Orada, şirketin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki kamu sektörü bölümünü yönetti ve gelişmekte olan pazarlarda sermaye piyasalarını iyileştirmeye odaklandı. JPMorgan’dan önce, ABD Hazine Departmanında uluslararası bir ekonomist olarak çalıştı ve ardından Nasdaq’ta mikro sermayeli şirketler için iki pazarı yönetti.

 

Kaynak: Cointurk

 

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Microsoft’tan Dikkat Çeken Paylaşım! Shiba Inu (SHIB) Söylentileri Yeniden Ateşlendi!

Sonrakini Oku

Yetişkin İçerik Platformundan Dikkat Çeken NFT Hamlesi! Yeni Özelliğini Duyurdu

Bir Cevap Yazın