JPMorgan CEO’sunun Tepki Çeken Açıklaması: “Bitcoin’den Uzak Durun”

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, kripto para piyasası ve özellikle Bitcoin (BTC) hakkında olumsuz yorumlarına devam ediyor. CEO Jamie Dimon’ın başında bulunduğu operasyon, kripto para dünyasına çok daha açık olsa da, ünlü isim dijital varlıklardan uzak durulması gerektiğine inanıyor.

Jamie Dimon’dan Sert Eleştiri

JPMorgan CEO’su, Bitcoin karşıtı söylemlerine devam ediyor. Dimon’ın reddedici bakış açısına rağmen banka müşterilerinin kripto paralara olan ilgisi gün geçtikçe artıyor.

JPMorgan Chase and Co’nun CEO’su , Bitcoin ve kripto para piyasası ile ilgili olumsuz tutumuyla tanınıyor. 2017 yılındaki parabolik fiyat artışının akabinde lider kripto parayı “dolandırıcılık” olarak nitelendirmişti.

Öte yandan bir yıl sonra yaptığı açıklamalarda özür dileyen Dimon’ın görüşü bu düşüşte de her nasılsa eskiye dönmüş durumda. Milyarder isim Bitcoin hakkında şok ifadeler kullandı: “İnsanlara tavsiyem şudur; Bitcoin’den uzak durun.”

Bununla birlikte Dimon, kripto paraların fiat para birimleri ve altınla kıyaslanamayacağını belirtti ve alıcılara “dikkatli olun” çağrısında bulundu. JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’ın bu açıklamaları kripto topluluğu tarafından tepki çekse de milyarder isim benzer söylemlerine devam ediyor.

Stablecoin ve Blockchain Yorumu

Jamie Dimon, bu yorumlarında stablecoin’leri ve Blockchain teknolojisini dışarda tuttuğunu söylemeyi ihmal etmedi. Ancak milyarder isim yine de yatırım tavsiyesi vermemek adına şu cümleleri sarfetti: “Kişisel olarak bir fikrim olsa da insanlara paralarını nereye harcayacaklarını söyleyemem.”

JPM CEO’sunun kişisel görüşlerinin yanı sıra bankanın kripto para piyasası ile ilgili planları bulunuyor. Dimon, kurumsal müşterilerin büyük ilgisinin altını çizerken aktif olarak yönetilen bir BTC fonu sunmayı bu yüzden istediklerini bildirdi.

JPMorgan, kripto para sektörüne girmenin yollarını arayan tek dev ABD bankası değil. Ülkenin en eski bankacılık kurumu BNY Mellon, bu yılın başlarında kripto para depolama hizmetini başlatmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bir Uyarı Da İngiltere Merkez Bankası Başkanı’ndan Geldi: “Kriptolar Tehlikeli”

Sonrakini Oku

Kripto Uzmanları Ethereum’un Potansiyel Rakiplerini Değerlendirdi

Bir Cevap Yazın