JPMorgan Altcoin Rallisi Bekleyenleri Uyardı: Büyük Bir Fiyat Hareketi Kapıda

JPMorgan, medyaya yansıyan son raporunda mevcut ralli hakkında alarm verdi. ABD’nin en büyük bankası, altcoin sezonunda beklenilenlerin aksine büyük bir geri çekilme öngörüyor.

JPMorgan Uyardı

ABD’nin en büyük bankası, kripto para piyasalarında düşüş trendi bekliyor. JPMorgan, altcoin’lerin artık kripto para birimleri toplam değerinin üçte birini oluşturduğuna işaret etti. Bununla birlikte popüler kripto para Cardano (ADA), 3 dolar barajını aşarak önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

ADA, 12 Eylül’de planlanan akıllı sözleşme lansmanı beklentisiyle seyrini sürdürüyor. ADA, 2021 yılında %1.500’den fazla artış yakaladı. Bununla birlikte gelişen DeFi ve NFT alanından yararlanmaya devam eden ADA, kurumsal yatırımcılarından büyük ölçüde ilgi görüyor. Solana (SOL), kısa süre önce CMC’de ilk 10’a girmeyi başardı ve yalnızca bir haftada %70’den fazla değer kazandı.

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti

Haziran ayında JPMorgan’ın küresel pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin hakimiyetinin ayı piyasası aşamalarını belirlemek adına kilit gösterge olduğunu belirtmişti. Bunun anlamı daha agresif fiyat hareketlerinin büyük bir düzeltmeye yol açabileceği olarak değerlendirilebilir. Mayıs ayında Bitcoin piyasa hakimiyeti, köpek temalı kriptoların yükselişe geçtiği dönemde %39’a kadar düşmüştü.

19 mayısta görülen geri çekilmenin ardından kripto paraların iyileşmesi süresi yaklaşık olarak üç aydan fazla sürdü. Ocak 2018’in başlarında Bitcoin hakimiyeti ICO çılgınlığının ve önceki boğa koşusunun zirvesine denk gelen tüm zamanların en düşük seviyesi olan %33’e gerilemişti. An itibarıyla Bitcoin’in pazar payı yıllık %69’luk zirvenin ardından %42 seviyesinde konumlanıyor.

Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin‘in fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 49.661 dolardan alım satım işlemi görüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Amerika’nın Bu Eyaletinde Kripto Paralar Artık Yasal Hale Geldi! Daha Fazla Eyalet Sırada!

Sonrakini Oku

Son Dakika: Twitter Hesapları Kripto Cüzdanı Mı Oluyor? Geliştiriciler Görüntüleri Sızdırdı!

Bir Cevap Yazın