Jp Morgan’dan Bitcoin Yatırımı

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin için bir ‘dolandırıcılık’ olduğunu ve patlayacağını söyleyen Jp Morgan CEO’su Jamie Dimon,  fiyatı düşüşünde bitcoin aldığı ortaya çıktı. 

New York’ta düzenlenen bir konferansta konuşan Dimon, “Bitcoin çalışmaz. İnsanların bir parayı yoktan var edebildikleri bir yerde iş yapamazsınız. Bu parayı satın alan insanların gerçekten akıllı oldukları düşünülemez” diye konuşmuş ve herhangi bir işlemcisinin bitcoin veya bir kripto parada işlem yapması halinde bir dakika içinde kovacağını da belirtmişti.

Jp Morgan CEO’su Jamie Dimon,’un bu söylemi ve Çin haberleriyle dalgalı olan kripto para kurlarının düşüşünde etkisi olabileceği de gözlemlenmişti.

Dimon’un bu negatif açıklamasının hemen ardından oldukça dikkatli bir kripto para yatırımcısı, Twitterda yayınladığı bir fotoğraf ile JP Morgan ünvanıyla Bitcoin yatırımı yapıldığını yayınladı.

Resmi Twitter'da görüntüle
 

@IamNomad adlı twitter kullanıcısı, bitcoin şemasının ekran görüntüsünü eklerken, ”seni görüyoruz” @JpMorgan diye twit attı.

Bitcoin ve beraberinde kripto para sektörünün bu denli büyük hacimlere ulaşması, her geçen gün kurumsal yatırımcıları sektöre çekiyor. Bu twit şayet doğru ise, Dimon’da bu sektörden payını almak istemiş olabilir, ancak bunun dürüst bir yöntem olduğunu söylemek zor. 

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Hindistan Resmi Kripto Para Birimi Üzerine Çalışmalar Yapıyor

Sonrakini Oku

JP Morgan, Bitcoin Almaya Devam Ediyor

Bir Cevap Yazın