JP Morgan Stratejistinden Gündem Yaratan Bitcoin Açıklaması

Deneyimli JP Morgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, lider kripto para birimi Bitcoin‘in boğa koşusunda sona yaklaştığını ileri sürdü. Panigirtzoglou, geçtiğimiz pazar günü kripto para piyasasında yaşanan paniğin devamında BTC’de ivmenin azalacağını bu nedenle rotanın tersine döneceğine inanıyor.

Deneyimli İsim Bitcoin’in İvmesini Kaybettiğini Belirtti

Tecrübeli stratejist, 60.000 doların Bitcoin boğaları için en kritik nokta olduğunu kaydetti. Panigirtzoglou’na göre lider kripto para bu seviyeyi aşamazsa büyük bir geri çekilmeye imza atabilir.

14 Nisan tarihinde Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesinin ardından Bitcoin 64.863 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak geçtiğimiz pazar günü inanılmaz bir iddia, lider kripto paranın aynı gün içerisinde %15 gerilemesine neden oldu. Yaklaşık 10 milyar dolar değerinde likidasyon yaşandı.

Ünlü JP Morgan stratejisti, momentum sinyallerinin azalmasıyla birlikte büyük bir düşüşe hazırlandığını iddia ederken şunları kaydetti: “Son birkaç gün içerisinde Bitcoin vadeli işlem piyasalarında oldukça sert bir tasfiye yaşandı. Ancak BTC’nin hala yüksek seviyelerde bulunduğu göz önüne alındığında, momentum doğal olarak tersine dönecek ve Bitcoin büyük bir geri çekilme görecek.”

Nikolaos Panigirtzoglou Felaket Senaryosunu Çizdi

Bitcoin, geçtiğimiz pazar günü yaşanan büyük düzeltmenin ardından toparlanma evresine girdi. Ancak Panigirtzoglou, kurumların Bitcoin satın alma konusunda çekinceleri olduğunu öne sürdü. Popüler stratejist, BTC ilgisinin önümüzdeki dönemde azalacağına inanıyor. Bu bağlamda, Bitcoin’de daha sert bir düşüş bekleyen tecrübeli isim, şunları aktardı: “Mevcut konjonktürde Bitcoin her defasında düşüşlerden geri dönmeyi başardı. Ancak bu geri çekilme, öncekilere benzemeyecek.”

Bununla birlikte efsane hedge fonu yöneticisi Bill Miller, Bitcoin’in yükseliş evresine devam edeceğini ve bir balon olmadığını aktardı. Veteran yönetici lider kripto para birimini bir değer deposu olarak görüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Veteran Fon Yöneticisi Bitcoin Hakkında Görüşlerini Aktardı

Sonrakini Oku

Dogecoin Günü Bekleneni Veremedi: DOGE Düşüşe Geçti

Bir Cevap Yazın