John McAfee’nin Nişanlısından, Elon Musk’a Tepki: Bitcoin’in (BTC) Fiyatını Etkiliyor

Kripto para sektöründeki yeni yatırımcılar John McAfee’nin nasıl birisi olduğunu tam olarak bilmiyor olabilir. Özellikle 2017’nin boğa sezonunda yaptığı açıklamalar ve attığı tweetler ile kripto para sektörünü sarsan McAfee için o dönemin Elon Musk‘ı demek doğru olacaktır.

John McAfee ve Elon Musk, Benzer İşlerde Yer Alıyor

Ünlü siber güvenlik uzmanı ve yatırımcı John McAfee, şimdi ise hapishane duvarları arasında. ABD’nin başlattığı soruşturma sonucunda tutuklanan ve şu an ABD’ye olan suçlu iadesini bekleyen McAfee, vergi kaçakçılığı ve kara para aklama gibi birçok suçla yargılanacak.

Bitcoin (BTC) ile ilgili yorumları, aynı Elon Musk’ın şimdiki yorumları gibi etki eden McAfee’nin hapishanedeki macerasının nasıl biteceğini ise bilen yok. John McAfee’nin nişanlısı Janice McAfee ise konu hakkında yaptığı açıklamada oldukça haklı bir noktaya değindi. McAfee, şu an Elon Musk’ın kripto para sektörünü ve Bitcoin’i çok daha fazla etkilediğini vurguladı.

Janice McAfee: Elon Musk da Bitcoin Fiyatını Manipüle Ediyor

McAfee’nin 2017 yılında piyasayı bu kadar sarsmadığını belirten Janice, Elon Musk’ın serbest olduğunu ancak John McAfee’nin hayatını hapishanede geçirebileceğini vurguladı. John McAfee’nin serbest bırakılması için böyle bir tweet atan McAfee, aslında Elon Musk ile ilgili oldukça önemli bir noktaya parmak basmış olabilir.

Janice, kendisine sorulan bir soruya yanıt vererek aslında Elon Musk’ın hapse girmesi gerektiğini düşünmediğini vurguladı. Elon Musk ile John McAfee’nin benzer işler yaptığını belirten Janice, Musk hapiste değilse McAfee’nin de olmaması gerektiğini vurguladı.

McAfee’ye Yönelik Kripto Para Suçlamaları

McAfee’nin kendisine yakın birkaç kişi ile kripto para piyasalarını manipüle ettiği, reklam için ödeme almasına rağmen bunu belirtmeden reklam içerikli tweetler attığı ve kara para akladığı iddia ediliyor. McAfee’nin bu eylemleri ile 13 milyon dolardan fazla para topladığı da vurgulanmakta.

Elon Musk’ın attığı tweetler ile Bitcoin fiyatını ve kripto para sektörünü manipüle ettiği kesin olsa da kendisinin bundan maddi gelir elde edip etmediği henüz kanıtlanmadı. Bunun kanıtlanması ise Elon Musk’ın da oldukça kötü bir son ile karşılaşmasına yol açabilir. Özellikle Musk’ın Dogecoin hakkında yaptığı yorumları, tartışmaları beraberinde getiriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Beşiktaş, Kendi Kripto Parası İle İlgili İddiaları Yalanladı ve Dava Açtı!

Sonrakini Oku

PayPal’ın Yeni Kripto Para Planları, Bitcoin ve Altcoin’leri Nasıl Etkileyecek?

Bir Cevap Yazın