John McAfee’nin Gizemli Ölümüne Kripto Para Topluluğunun Tepkileri

Dün gece ortaya çıkan haberlere göre, kripto para ekosisteminin de yakından tanıdığı milyarder isim John McAfee İspanya’nın Barselona yakınlarındaki Brians 2 hapishanesindeki hücresinde ölü bulundu.

Kamuoyu ile paylaşılan haberlerde her ne kadar McAfee’nin intihar ettiği ifade edilse de bu söylentilere inanmayan pek çok isim bulunuyor ve McAfee’nin aslında öldürüldüğü düşünülüyor.

McAfee’nin Gizemli Ölümü

Kripto para ekosisteminin en ilginç isimlerinden biri olan McAfee’nin hayata gözlerini yumması da yaşamı gibi ilginç oldu. Yapılan açıklamalara göre Amerika’ya iadesine karar verilmesinden sonra popüler isim Barselona’daki hücresinde kendisini asarak intihar etti.

Ancak McAfee’nin ölüm haberinden sonra 2019 yılında paylaştığı bir tweet gündeme getirildi. McAfee o dönemde paylaştığı gönderisinde, intihar ettiği haberleri çıkarsa bunun doğru olmayacağını dile getirmişti. Hatta bu konuda John McAfee bir dövme bile yaptırmış ve kendisini öldürmeyeceğini ifade etmişti.

Kripto Topluluğunun Tepkileri

McAfee, kripto topluluğunun büyük bir kısmı tarafından sevilse de kendisini eleştirenler de vardı. Ancak son haberlerin ardından kripto para topluluğunun McAfee’ye büyük destek verdiği görüldü.

Örneğin; bir kripto para birimi yatırımcısı olan MMCrypto, McAfee’nin ölümünün kendi kararı olmadığını ve her şeyin bir kurgudan ibaret olduğunu dile getirdi. Öte yandan, Podcaster Peter McCormack da durumun göründüğü gibi olmadığını iddia ederek McAfee’nin 2019 yılında paylaştığı gönderiyi hedef gösterdi.

Ayrıca Mega.nz’in arkasındaki isim olan ve aktif Bitcoin Cash savunucusu Kim Dotcom, trajik haberlerden kısa bir süre önce hükümet gözetimi ile mücadele etmek için bir girişimde McAfee ile birlikte çalıştığını iddia etti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ise yine Twitter’dan yaptığı bir paylaşım ile McAfee’nin ölümüne çok üzüldüğün ve McAfee’nin özleneceğini dile getirdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Milyarder, Geçmişte Daha Fazla Bitcoin (BTC) Satın Almadığı İçin Pişmanlık Duyuyor!

Sonrakini Oku

Kripto Para Fiyat Alarmı: ETH, BNB, ADA, XRP ve DOGE’u Etkileyecek BTC Uyarısı!

Bir Cevap Yazın