John McAfee İddialı Tahmininde Geri Adım Attı!

Kripto para sektörünün yakından tanıdığı siber güvenlik uzmanı John McAfee, geçtiğimiz yıl içerisinde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında oldukça iddialı bir tahminde bulunmuştu.

McAfee, Bitcoin’in 31 Aralık 2020 tarihine kadar 1 milyon dolara çıkmaması durumunda, kendi uzuvlarından birisini canlı yayında yiyeceğini dile getirdi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 7.500 dolardan işlem gören BTC’nin o tarihlerde 1 milyon dolarlık birim fiyata ulaşması için ise bir mucize olması gerekiyor.

McAfee yeni yayınladığı bir tweet’inde ise adeta sözünden caydı. Bunun yeni kullanıcıları sektöre çekmek için bir yem olduğunu açıklayan McAfee, Bitcoin’in gelecek olduğuna dair açıklamaları ile de konuyu değiştirmeye çalıştı. Ancak durum birçok kişinin dikkatinden kaçmadı ve insanlar McAfee’ye tepki gösterdi. “Söz senettir” ifadesini kullanan bir yatırımcıya cevap veren McAfee, şunları açıkladı:

“Uyan! Hangi salak bir kişinin cinsel organını yiyeceğini düşünür? Özellikle televizyonda!! Salak mısın? Tanrım .. Umarım takipçilerimden hiçbiri bu kadar salak değildir.”

McAfee’nin yavaş yavaş kripto para sektöründe etkisini yitirmesi de bu son hamle ile iyice hızlanacaktır.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Yeniden 8.000 Doları Zorlamaya Başladı!

Sonrakini Oku

Juventus Gol Şarkısını Kripto Paralar Yardımıyla Belirledi!

Bir Cevap Yazın