John McAfee, Binance’i Eleştirdi

Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden birisi olan siber güvenlik uzmanı ve ICO tanıtımcısı John McAfee, yakın zamanda BeInCrypto ile yaptığı röportajda sektöre dair önemli açıklamalarda bulundu.

Daha önce Bitcoin‘in (BTC) yaratıcısı Satoshi Nakamoto‘nun kimliğini bildiğini vurgulayarak gündeme oturan McAfee, bu iddiasını yineledi ancak kimlik hakkında herhangi bir ipucu vermedi. Açıklamasının önemli bir kısmında popüler kripto para borsası Binance hakkında da konuşan McAfee, borsanın en son hamlesinin yanlış olduğunu dile getirdi.

Binance Regülatörlere Hayır Demeli

Binance’nin regülatörlerin baskısından dolayı ABD içerisindeki kullanıcılara hizmet vermeyi durdurup başka bir borsa açmasına değinen McAfee, bunun güçsüz bir hareket olduğunu açıkladı.  ”Regülatörlere boyun eğildiğini” ifade eden siber güvenlik uzmanı, Binance’nin yapması gereken şeyin konumunu korumak ve ”hayır” demek olduğunu da dile getirdi.

”Amerika oldukça güçlü ve eli kolu uzun. Changpeng Zhao bu yüzden boyun eğmiş olabilir.”

Merkeziyetsiz kripto para borsaları ile kripto para birimlerinin daha fazla öne çıkması gerektiğini savunan tartışmalı isim, kripto para sektörünün git gide daha çok kurallara dayalı bir alan haline gelmeye başladığını ve ancak merkeziyetsizliğin bunu durdurabileceğini savunmakta.

Binance US resmi olarak kullanıma açılsa da, hala ABD içerisindeki bazı eyaletlerde yer alan kullanıcıların erişimine kapalı ki bu da bölgesel regülatörlerin kurallarından kaynaklanmakta.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Zuckerberg, Libra Konusunda Çok Dikkatli

Sonrakini Oku

Pompliano, Gelecekte İnsanların Neden Bitcoin’e Yöneleceğini Açıkladı!

Bir Cevap Yazın