Japonya’da 47 Banka Ripple Altyapısını Kullanacak

Dün sabah saatlerinde Japon Banka Konsorsiyumu tarafından yayınlandığı iddia edilen bir rapor gündeme bomba gibi düştü.

AMBCrypto Ripple yatırımcılarına göre hissedarlar, Ripple altyapısını Japonya’da 47 bankanın altyapısına entegre edilmesi için ortaklık kurdu.

Söylentilere göre, bu hafta başında SBI Ripple Asia, kamu bankacılığı alanında Ripple kullanımını kolaylaştırmak amacıyla üç yeni planı devreye koydu. Ripple Interleder Protocol (ILP) sayesinde işlemlerin 0,25 saniyede gerçekleşebilmesini mümkün kılıyor. Bu yüksek hız, uluslararası alanda bile Ripple altyapısını kullanmak isteyen bankalar için yeni fırsatlar sunacak.

Aralık 2017′ de Japonya ve Güney Kore’den bankalar sınır ötesi ödeme ve işlemlerini iyileştirmek için bir pilot programda Ripple’i kullanmaya karar verdiklerinde Ripple Ethereum’u tahtından ederek en değerli ikinci kripto para birimi oldu.

Bu süre zarfında, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse şöyle bir açıklamada bulundu:

2017, kripto paraların  yılı oldu. Ripple (XRP) diğer tüm dijital varlıklardan daha iyi performans gösterdi, bunun nedeni XRP’nin gerçek hayattaki problemlere çözümler sunan verimli bir kripto para birimi olduğunun farkına varılmasıdır.

Açıkçası, Ripple altyapısının verimliliği bankalar ve yatırımcılar için son derece önemli olmasına rağmen bu tür gelişmeler Ripple yatırımlarında artış görülmesinin en önemli nedenidir.

Ayrıca dün, Güney Kore’nin Woori Bankası’nın Uluslararası İşbirliği Programını kullanarak sınır ötesi bir havale testini tamamladığı bildirildi; ancak bu işlemlerin ne kadar sürdüğüne ilişkin herhangi bir rapor bulunmazken, testleri yaklaşık 60 Japon bankasının yakından takip ettiği biliniyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

2018 Yılı Kripto Paralar İçin Oldukça Parlak Geçebilir

Sonrakini Oku

Avrupalı Bankalardan Blockchain Temelli Fon Transferi

Bir Cevap Yazın