Japonya Teknoloji konusunda Dünya Lideri Olmak İstiyor

Bitcoinist’in haberine göre, FINSUM 2019 3 Eylül’de Japonya’nın başkenti Tokyo’da başladı. NIKKEI INC ve Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından düzenlenen 3 günlük etkinlikte fintech, Blockchain, kripto paralar ve finans konuşulacak.

FSA Bitcoin’i Seviyor

Bitcoin boğası ve Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano“Paranın Geleceğini Tanımlama” başlıklı bir konuşmayla etkinliği başlattı. Dün yapılan konferanslardan, konuşmalardan ve açıklamalardan sonra Pompliano, iki önemli Finansal Hizmetler Ajansı yöneticisiyle görüşme imkanı buldu. Pompliano’nun görüştüğü isimler: Komisyon üyesi Toshihide Endo ve Fintech ve İnovasyon Direktörü Jumpei Miwa.

Pompliano’nun görüşmesinin ardından finansal düzenleyiciler hem Bitcoin hem Lightning Network hakkında daha fazla bilgi sahibi oldu. Pompliano’nun açıklamalarına göre iki yönetici ve dolayısıyla FSA hem lider kripto para birimi Bitocin’in hem de Lightning Network’ün adeta savunucusu konumuna geldi.

Pompliano ayrıntılı bilgi isteyenlere şu şekilde cevap verdi:

Oldukça net bir düzenleme çerçevesine sahipler, Bitcoin’i ve Lightning Network’ün başarılı olduğunu görmek istiyorlar. Özellikle open network’lerin kazanacağını düşündüklerini söylediler. Teknolojinin her iki yönünü benimsemede bir dünya lideri olmayı umuyorlar.

Japonya Bitcoin’i Destekliyor

Nikkei Asian Review’in yaptığı açıklamalara göre üst düzey bir Japon yetkili, “Bitcon’i destekliyoruz ancak sadece düzenlemelerle.” yorumunu yaptı. Bununla beraber FSA’in ülkede kara para aklama karşıtı düzenlemelerle beraber kripto paraları yakından takip ettiği de biliniyor.

Öte yandan yapılan son açıklamalara göre Yen, Bitcoin karşısında işlem gören en büyük ikinci para birimi olarak karşımıza çıkıyor…

Blockstream’in CSO’su Samson Mow yaptığı son açıklamalarda Lightning Network’ün tüm denklemi değiştirdiğini dile getirmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin.com Beklenen Adımı Attı

Sonrakini Oku

Afrika Ülkesi Bütün Kripto Para Birimlerini Yasakladı!

Bir Cevap Yazın