Japon Milyarderin Bitcoin (BTC) “Zararı” 130 Milyon Dolar!

Japonya’nın en zengin isimlerinden birisi olan Masayoshi Son, yakın zamanda yaptığı açıklamasında Bitcoin (BTC) yatırımını elden çıkartarak çok büyük zarar ettiğini belirtti. Softbank’in CEO’su ve ünlü finans uzmanı Son, “Bitcoin’i anlamadığı için” fonlarını sattığını belirtti.

Japon Milyarder, Bitcoin’den Korktu

Son bunun yanı sıra lider kripto para biriminin hareketlerini takip etmesi yüzünden çok fazla vakit harcadığını ve sonunda bunun teknolojisini anlayamadığını vurguladı. New York Times’a konuşan Son, bir arkadaşı tarafından yapılan “servetinin %1’i ile BTC yatırımı yap” tavsiyesine uyduğunu ve o tarihlerde 200 milyon dolarlık yatırım yaptığını belirtti.

Her gün Bitcoin ve kripto paraların fiyatına b akarak 5 dakikasını harcadığını belirten CEO, anlamadığı bir şey için böylesine zaman kaybının fazla olduğunu düşündüğünü vurguladı. Çok yoğun bir tempoya sahip olan ünlü isim, bu sebeple dikkatinin dağılmasını engellemek adına BTC’lerini sattığını vurguladı.

Bütün BTC’lerini 2018’de Sattı

Milyarder ismin bütün BTC’lerini ise 2018 yılında sattığı belirtiliyor. Milyarderin yaptığı satış nedeniyle ise yaklaşık 130 milyon dolar zarar ettiği belirtiliyor. Son ise konu hakkında yaptığı açıklamasının devamında yine de kendini çok daha iyi hissettiğini belirtti. Kripto para yatırımını satarak psikolojik olarak rahatladığını belirten Son, yine de bunların bir süre daha gündemde olacağını itiraf etti.

Büyük Firma Bitcoin Yatırımlarını Artırıyor!

Dijital paraların faydalı olduğunu ifade eden ünlü milyarder, bunun yapısını ve temelini ise bilmediğini bir kere daha vurguladı. Ancak ünlü CEO’nun sadece Bitcoin değil, bunun devamında Tesla ve Amazon’a da erken yatırım yapma fırsatlarını kaçırdığı belirtilmekte. Yani lider kripto para biriminin yaşadığı fiyat dalgalanmasından çok CEO’nun tercihleri bunu etkilemiş gibi gözüküyor.

Kurumsal Yatırımcı Bitcoin’e Isınıyor

Kurumsal yatırımcıların ve kurumların Bitcoin’e olan ilgisi ise bütün bunlara rağmen her geçen gün daha fazla artıyor. MicroStrategy’nin yaptığı yatırım sonrasında Citigroup’un CEO’su da Bitcoin hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Son olarak Citibank analistleri BTC fiyatının 2021 yılının sonuna kadar 300.000 dolara kadar çıkabileceğini vurguladı.

Bitcoin fiyatı ise Mart 2020 tarihinden bu yana %600 yükseliş elde ederek aslında bu tahminlerin doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

XRP ve ETH Fiyatında Rekor İçin Bitcoin’in (BTC) Bu Seviyeyi Kırması Gerekiyor

Sonrakini Oku

Sadece BTC ve ETH Yatırımı Olan Stratejistten Önemli Açıklama: “XRP İlgimi Çekiyor”

Bir Cevap Yazın