Japon Elektronik Devi Bitcoin Ödemesi Kabul Etmeye Başladı

Japonya, Bitcoin ve kripto piyasasına sıcak bakan ülkelerden biri olduğunu her fırsatta gösteriyor. Ülkede farklı alanlarda Bitcoin ve diğer kripto para birimleri benimseniyor ve bir çok işletmede kabul ediliyor. Ülkedeki bu olumlu yaklaşımlara bir yenisi daha eklendi. 27 Ocak’ta Japonya’nın en büyük elektronik perakendecisi olan Yamada Denki, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladığını duyurdu.

Elektronik devi Yamada Denki iki mağazasında Bitcoin ödemeleri eklemek için, BitFlyer ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Yapılan basın açıklamasına göre geçtiğimiz hafta sonu başlatılan yeni hizmetten yararlanan mağazalar Tokyo’da bulunuyor. Mağazalardan bir tanesi çok sayıda yabancı ziyaretçinin ilgisini çeken Shinjuku bölgesinde, diğeri ise Concept Labi bölgesinde bulunuyor.

Şirket için Bitcoin ödemelerini kabul etmek önemli bir adım olarak görülüyor. Zira Bitcoin ödeme sisteminin lansmanı ile şirket, hem Japonya’da hem de yurtdışında müşterilerinin çeşitli ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedeflediğini vurguluyor.

Aslında atılan adımlarla insanların bu yeni ödeme aracını kullanıp kullanmayacakları analiz ediliyor olabilir. Bu şekilde yeni ödeme modelinin, eskiye göre daha kolay ve iyi olup olmadığı, insanların kullanım sıklığı, bakış açıları ve deneyimleri gözlemleniyor olabilir. Bunun sonucunda eğer Bitcoin dostu mağazalarda talep artışı olursa kripto paralar ile alışveriş çok daha fazla hayatımıza girecektir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Çinli Finans Kurumundan Vatandaşlarına Kripto Para ve ICO Uyarısı

Sonrakini Oku

Filipinler’den Kripto Para Düzenlemesi

Bir Cevap Yazın