Japon Devinden, ‘Akıllı Kripto Para Cüzdan Kartı’ Üreticisine 15 Milyon Dolarlık Yatırım!

Japonya’nın en büyük finansal kuruluşlarından birisi olan SBI Group, geçtiğimiz tarihlerde Rippleile yaptığı ortaklıklar ve kendi kripto para borsası haberleri ile gündeme gelmişti. SBI Group’un bu seferki gündeme gelme nedeni ise nispeten küçük bir startup firmasına yaptığı 15 milyon dolarlık yatırım. 24 Nisan tarihinde Cointelegraph kaynağının aktardığı bir haberde belirtilene göre, akıllı kripto para donanım cüzdan kartı üreticisi Tangem, 15 milyon dolarlık yatırımı elde eden firma oldu.

Alışılmadık Bir Kripto Para Donanım Cüzdanı

Tangem aldığı bu yeni yatırım ile ana merkezini İsviçre’nin kripto para vadisi olarak da bilinen Zug kasabasına taşımayı hedefliyor. Firma, Zug’a taşındıktan sonra oldukça küçük ve hafif olup, akıllı kart olarak adlandırdığı kripto para donanım cüzdanlarını üretmeyi sürdürecek.  Kartların her biri aynı itibari paraların banknotu gibi çalışıyor ve hepsinin alabileceği kripto para miktarı belirli. Tangem CEO’su Andrey Kurennykh konu hakkında yaptığı açıklamada üretilen bu akıllı kripto para kartlarının günlük harcamalarda kullanılmasını istediklerini ifade etti ve ekledi:

”Tangem’in ana misyonu ve hedefi blockchain teknolojisini insanların günlük hayatlarına getirebilmektir. Yaptığımız bu teknoloji birçok endüstrinin blockchain teknolojisinden gerçek anlamda yararlanmasını sağlayabilir ve bireylerin hayatlarını da merkeziyetsiz ödeme hizmetlerine olan erişim ile daha güvenli ve iyi kılabilir.”

Tangem bugüne kadar Cardano ve RSK gibi kripto para firmaları ile bireysel kullanıcılara 25.000’den fazla donanım cüzdanı satmayı başardı ve aldığı bu yeni yatırım işleri çok daha değişik bir hale sokabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yatırımcılar, Kripto Paraları Küresel Finansal Sistemin Parçası Yapmak İstiyor

Sonrakini Oku

Hindistan Bankası, Kripto Para Kullanıcılarını ‘Tehdit’ Etti!

Bir Cevap Yazın