Japon Borsasının CEO’su: “Bitcoin 2019’da Tüm Zamanlar Rekoru Kıracak”

Japon finansal teknoloji firması ve kripto para borsası operatörü Quoine’in CEO’su Mike Kayamori Bloomberg’e röportaj verdi. Kayamori röportajda Bitcoin’in 2019 sonuna kadar tüm zamanlar rekorunu “geçeceğini” kaydetti.

Yakın gelecekte fiyatı tekrar yukarı çekecek “herhangi yeni bir şey veya bir katalizör” görmediğini belirten Kayamori yeni yılla birlikte kripto para piyasalarında genel duygu durumunun ve momentumun değişmesini bekliyor. 4.000 doların çoğu kişi tarafından “teknik dip nokta” olarak görüldüğüne ve satış dalgasıyla BTC’nin bu seviyede tutunamadığına dikkat çeken Kayamori:

Tarihsel modellere ve sektörün nereye gittiğine bakarsanız bence dibin yakında olduğunu göreceksiniz.

Eğer belirli sayıda madenci sektörden çekiliyorsa denge yaklaşıyor demektir. Piyasa hem yukarı hem aşağı yönlü aşırı hareketlenme yaşadığında dibin yaklaşmakta olduğu söylenebilir.

Kayamori’ye göre Japon düzenleyiciler ocak ayında gerçekleşen 534 milyon dolarlık Coincheck soygununun ardından yeni kripto para borsalarını ve token listelemelerini onaylamaya şu sıralar tekrar başlayacak. Aynı zamanda yerli borsaların büyük bir çoğunluğu, Japon Finansal Hizmetler Ajansı FSA’in Coincheck hack’inden sonra sektörü temize çekmek için getirdiği iş geliştirme emirlerine uyum sağlıyor.

Kayamori; denetim, uyumluluk, varlık ayrımı, güvenli soğuk cüzdan deposu ve de finansal sektör veteranlarının artan katılımıyla birlikte Japonya’daki kripto para sektörünün “konsolidasyon” döneminde olduğunu not düştü. Bununla birlikte Japonya’nın kripto paraları düzenleyen “ilk küresel ekonomik oyuncu” olduğunu ifade ederek ülkenin ICO’lara karşı tutumunu üstü kapalı bir şekilde övdü.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Son Dakika: Hangi Altcoin Büyük Oranda Yükseldi?

Sonrakini Oku

“Bitcoin Manipülasyondan Kolay Etkilenen Bir Değer Değil”

Bir Cevap Yazın