İtalya’ya Yapılan Bitcoin Bağışları İşe Yaradı!

Uluslararası Kızılhaç Örgütü’nün İtalya birimi bundan kısa süre önce Bitcoin (BTC) ile bağış almaya başladıklarını duyurmuştu. Kızılhaç’ın temel amacı ise Coronavirüs vakaları ile savaşmak için gerekli olan tıbbi malzemelerin bir kısmını satın alabilmek şeklinde açıklandı.

Bitcoin Bağış Kampanyası Başarı Elde Etti

Kızılhaç tarafından yapılan duyuruda ihtiyaç duyulan miktarın 10.000 Avro olduğu belirtildi ve tamı tamına üç gün sonra bu hedefe ulaşıldığı belirtildi. Kızılhaç bu BTC tabanlı bağış kampanyası sayesinde sadece İtalya’dan değil, bütün dünyadan bağış toplamayı başardı ve aslında kriz anında kripto paraların nasıl etkili bir şekilde kullanılabileceklerini gösterdi.

Kızılhaç, hedefe ulaşılmasından sonra şimdi de Bitcoin bağışlarını farklı bir amaç için kabul etmeye başladı. Özellikle oksijen cihazlarının kritik parçalarına çok fazla sayıda ihtiyaç olduğunu belirten yetkililer, 26.000 Avro değerinde bir hedef belirledi.

Oksijen cihazları ve kondansatörler direkt olarak solunum sıkıntısı çeken Coronavirüs hastaları için kullanılıyor ve İtalya bütün dünyada en çok ölümlerin yaşandığı ülkelerin başında geliyor. Bağış kampanyasının duyurulmasının ardından 20.000 dolarlık bir bağış yapıldığı belirtildi ve bu %75’lik bir başarı anlamına geliyor.

Hollanda içerisindeki Kızılhaç Örgütü de bu başarının ardından Bitcoin bağışları kabul etmeye başladığını duyurdu. Kripto para yatırımcılarının yaptıkları bağışlar ve salgın hastalığa karşı gösterdikleri bu duyarlı tutum, bütün dünyaya örnek olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Güney Kore’den kripto para sektörü için çok önemli gelişme!

Sonrakini Oku

Bitcoin’i (BTC) 14.000 Dolara Çıkartan Sinyal Yeniden Görüldü!

Bir Cevap Yazın