İtalyanlar Visa ve Mastercard Yerine Bitcoin Tercih Ediyor!

Piyasa analiz firması SEMRush tarafından yayınlanan yeni verilere göre, İtalyanların online ödeme konusunda en çok tercih ettiği üçüncü yöntem Bitcoin (BTC) oldu.

İtalyan gazetesi La Stampa‘nın da değindiği araştırmayı yapan Boston merkezli araştırma firması, internetten ödeme yapma konusunda İtalyanların en çok PostePay olarak bilinen ön ödemeli ve yeniden yüklenebilen kartları kullandığını, ikinci sırada PayPal’ın geldiğini, üçüncü sırada ise Bitcoin’in geldiğini gözler önüne serdi.

Bitcoin’in ödeme yöntemi olarak dev kart markaları Visa, Mastercard veya American Express’i geride bırakması ise kesinlikle büyük bir öneme sahip. La Stampa’nın verilerine göre Bitcoin bir ayda online ödemeler için 215.800 defa kullanılırken, American Express ayda sadece 189.000 kere kullanılmakta. Visa, Mastercard ve diğer kredi kartları ise aylık 33.950 ödeme için kullanılma özellikleri ile oldukça geriden geliyor.

Bitcoin, PayPal’ın Gerisinde

Kaliforniya merkezli ödeme firması PayPal, kesinlikle ödeme konusunda Bitcoin’in en büyük rakiplerinden birisi olarak gözükmekte. Aylık 1,3 milyon ödemeye aracılık eden PayPal’ı, İtalya’ya özel ön ödemeli kart PostePay takip ediyor.

İtalyanların kripto para ve Bitcoin kullanımı gözle görülür bir biçimde artsa da, halka regülatörlerin kafasında soru işaretleri mevcut ve İtalya için herhangi bir kapsamlı kripto para yasası henüz çıkarılmadı. Ana akım medya ise her zamanki gibi kripto paraları kötülemekte ve Bitcoin geçtiğimiz aylarda bir gazete tarafından ponzi olarak tanımlanmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Peter Schiff Uyardı: Çin’in Dijital Parası Bitcoin İçin Kötü Olabilir!

Sonrakini Oku

Tezos, Coinbase Haberi İle Uçuşa Geçti!

Bir Cevap Yazın