İtalya Bitcoin’e En Çok Güvenen Ülke Oldu

BitFlyer 10 Avrupa ülkesinde yaklaşık olarak 10.000 kişinin katıldığı bir anket düzenledi. Bu ankete göre, özellikle İtalya ve Norveç’te yaşayan Avrupalılar, kripto para birimlerinin bir “tuhaflık” olmadığını düşünüyor.

Avrupalılar ve Kripto Paralar

BitFyler tarafından gerçekleştirilen bir Google Anketine göre Avrupalıların yüzde 63’ü yani üçte ikisinden fazlası kripto para birimlerinin 2029 yılına kadar yok olma şansının olmadığını düşünüyor.

Ankete katılan on ülkeden biri olan Norveç’te katılımcıların yüzde 73’ü kripto para birimlerinin on yıl içinde hala var olacağını düşünüyor. Dolayısıyla on ülke içinde kripto para birimlerine güveni en yükse olan ülke Norveç… Bunun yanında Fransızlar %55’lik oranla kripto paralara en az güvenen ülke oldu.

Çoğunluk Bitcoin’e Güveniyor

Anket Avrupalıların çoğunun kripto paralar konusunda heyecanlı olduğunu gösterse de bu coşku Bitcoin’de azalıyor. BitFlyer’ın anketinde yer alan “Bitcoin’in önümüzdeki on yıl içinde var olacağını düşünüyor musunuz?” sorusuna yedi olası cevap verildi.

Ankete göre katılımcıların yalnızca %49’u Bitcoin’in önümüzdeki on yıl içinde var olacağına inanıyor. Ankete katılan ülkeler arasında yer alan İtalya ise %55 oranla Bitcoin’e en çok güvenen ülke oldu. Bitcoin’e en az güvenen ülke ise kripto paralarda olduğu gibi %40 oranla Fransa oldu.

Öte yandan katılımcıların yalnızca yüzde 7’si Bitcoin’in bir menkul değer ya da yatırım aracı olarak var olabileceğine inandıklarını ifade etti.

Tüm sonuçlara dayanarak yorumlar yapan bitFlyer’ın COO’su Andy Bryant ise anketle ilgili şunları dile getirdi:

Bitcoin’in diğer kripto para birimleri kadar destek görmemesi volatilitenin bir sonu olabilir. Ancak medyanın da bunun üzerinde doğrudan bir etkisi var.

Bunların yanında anket sonuçlarının aksine Bitcoin son zamanlardaki yükselişiyle piyasa hakimiyetini arttırıyor. Bitcoin emin adımlarla nisan başından bu yana fiyatını yukarılara taşıyor. Bunun yanında bazı altcoin’ler Bitcoin’i takip etmeye çalışsa da henüz bir “altcoin sezonundan”söz edilemiyor.

 

Kaynak:  Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Nike Kripto Para Çıkarıyor!

Sonrakini Oku

Popüler Kripto Para Şirketinin CEO’su Değişti

Bir Cevap Yazın