İşte En Zengin Bitcoin Adresleri ve Sahipleri!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellikle hemen hemen yeni piyasaya giren bir varlık sınıfı olması nedeniyle geleneksel piyasalara kıyasla balinaların etkisine çok daha fazla maruz kalabilmekte.

Sektörde neredeyse her hafta büyük bir balina hareketi görsek de, birçok yatırımcı söz konusu balinaların veya en büyük BTC balinalarının kimler olduğunu bilmiyor. Bitinfocharts tarafından yapılan araştırmaya göre, dünyanın en zengin Bitcoin adresi popüler kripto para borsası Binance’e ait.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Binance’nin soğuk depolama cüzdanında tamı tamına 151.992 BTC bulunuyor. En zengin ikinci Bitcoin hesabı ise tahmin edilebileceği gibi bir başka kripto para borsası olan Huobi‘nin soğuk cüzdanını oluşturmakta. Üçüncü en zengin BTC cüzdanı Bittrex‘in, dördüncüsü ise Bitstamp‘ın soğuk depolama cüzdanları olarak gözükmekte.

80.000 Bitcoin 2011 Yılından Beri Sabit

Beşinci ve altıncı en zengin BTC hesaplarının kime ait olduğu bilinmezken bunlarda sırasıyla 94.506 ve 85.947 BTC olduğu görülmekte. Yedinci hesap ise oldukça ilginç çünkü hesaba gönderilen son işlemin 2011 yılının Mart ayında yapıldığı ve o tarihten beri 79.957 BTC‘nin hiç hareket ettirilmediği görülmekte.

Birçok sosyal medya kanalında Satoshi Nakamoto’nun toplamda 1 milyon adet BTC’ye sahip olduğu belirtilse de, blockchain verilerine göre böyle bir Bitcoin cüzdanı bulunmuyor ve bu durum aslında Reddit üzerinde oluşturulmuş bir şehir efsanesi olarak bilinmekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Analist Bitcoin’in Yeni Rekorunu Kıracağı Zamanı Açıkladı!

Sonrakini Oku

Türk Yatırımcıların %50’si 20.000 Doların Yakın Olduğunu Düşünüyor

Bir Cevap Yazın