İş Bankası, Metaverse Evrenine Atıldı: Roblox Platformuna Reklam Verildi

İş Bankası, metaverse alanında Roblox’a reklam veren Türkiye’deki ilk banka oldu. Türkiye İş Bankası, tanımında global çevrimiçi oyun platformu ve oyun oluşturma sistemi olan Roblox’a Türkiye’den reklam veren ilk bankacılık kurumu oldu.

İş Bankası’nın Metaverse Adımı

Metaverse alanındaki büyük talep, bankacılık sektörünü de etkiledi. Türkiye İş Bankası’nın reklamları metaverse evreni Roblox’ta görüntülenecek. Roblox kullanıcıları oyunun inşa edildiği metaverse’teki reklam afişlerinde İş Bankası’nın Maximum Gaming Kartı reklamını görecek. Maximum Gaming Kart, İş Bankası’nın e-spor oyuncuları ve kullanıcıları için geliştirdiği ürün olarak dikkat çekiyor. Bu kart ile yapılan oyun içi alışverişlerinde çeşitli avantajlar sunuluyor. Maximum Gaming Kart, 2019 yılında hizmete sunuldu.

Milyonu aşkın kullanıcısı olan Roblox, global bir metaverse örneğini temsil ediyor. Roblox; Nickledeon Çocukların Seçimi Favori Bilgisayar Oyunu Ödülü, EE Yılın Mobil Oyunu Dalında BAFTA Oyun Ödülü gibi adaylıkları bulunan dünya çapında önemli kullanıcı sayısında sahip bir platformdur.

Metaverse Alanı Yükseliyor

P2E oyunlarının, metaverse evreninde artan kullanım durumları ve avantajların birçok sektöre sıçraması ile birlikte benimsenme oranları giderek arttı. Türkiye İş Bankası, 2019 yılında hizmete sunduğu gaming kart ile bu alanı önceden takip eden bankalardan biri olurken metaverse sektörüne de ilk adımı atan Türk bankası oldu.

Metaverse, alanında üst seviyelerde yer alan analitik firmaları ve yatırım platformları dahil olmak üzere birçok raporda büyük potansiyel taşıyan sektör olarak ilan edildi. Facebook’un Meta adıyla yeniden markalaşması ve alana milyar dolarlık yatırım yapması ile alevlenen ortam, şu anda zirvelerini yaşıyor. Bankacılık sektöründen İş Bankası ise gerekli çalışmalar sonucunda trendleri yakalamak adına metaverse adımını atmış oldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yenilebilir NFT Projesi! Her Geçen Gün Daha İlginç Şeyler Görebiliriz!

Sonrakini Oku

2022’nin Yıldızı Onlar Olabilir: Bu Kripto Projeleri 2022’de Neler Getirecek?

Bir Cevap Yazın