İnternetin Çılgın İsminden Yeni Tahmin: Bu Kripto Para 3.000 Doları Görecek

İnternetin en ünlü isimlerinden birisi olan ve Megaupload’ı hayata geçiren Kim Dotcom, ara ara yaptığı Bitcoin (BTC) fiyat tahminleri ile de adından söz ettiriyor. Bitcoin (btc) fiyatı 3.000 dolara kadar düştüğünde bunun yeniden rekora gideceğini belirtip açıklamasında ısrarcı olan analist, gerçekten de hedefine ulaştı.

Bitcoin Tahmininde Yanılmadı

Kim Dotcom, Bitcoin tahmininde başarılı olmasının yanı sıra şimdi yeni bir kripto parayı gözüne kestirmiş gibi gözüküyor. Bitcoin ağının forklarından olan Bitcoin Cash hakkında oldukça olumlu konuşan analist, bunun 3.000 dolara kadar çıkabileceğini belirtti. Bitcoin fiyatı 24.000 doları zorlarken 3.000 dolar oldukça küçük bir hedef olarak gözükse de bunun yaklaşık olarak 10 kat bir artış olduğu görülüyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 327 dolardan işlem gören BCH’nin 3.000 dolara gitmesi aslında bütün altcoinlerin rekor kırması anlamına geliyor. Peki Kim DotCom sadece BCH’ye özel bu tahminini tam olarak neye dayandırıyor? Dotcom, Bitcoin’in varlık tasarrufu için, BCH’nin ise ödemeler için iyi olduğunu ifade etti. Yani ünlü isme göre Bitcoin Cash her geçen gün büyüyen ödeme ağı ile fiyat artışı yaşayabilir.

Sıradaki Yükseliş BCH’nin

Ünlü isme göre her geçen gün daha fazla satıcı kripto para kabul etmekte ve satıcılar düşük işlem ücreti ile hızlı işlem  isteğinde bulunabilir. Tam olarak bu sebepten ötürü BCH’den umutlu olduğunu belirten Dotcom, bunu bir yıl içerisinde veya belki daha erken yeniden tweetleyeceğini vurguladı.

Bitcoin Cash fiyatı 2017 yılındaki altcoin rallisinde lider kripto para birimini geçmeye çok yaklaşmıştı. Ancak hem kısa vadede hem de uzun vadede Bitcoin’in buna üstün geldiği görüldü. Roger Ver’in önderlik ettiği Bitcoin Cash’in birçok rakip ağının (BSV vb.) bulunması da BCH fiyatının önündeki en büyük engellerden birisi.

Altcoin Rallisi Gerçekten Başlayacak Mı?

2017 yılındaki mega altcoin rallisi ise bu sektörde her şeyin mümkün olabileceğini gösteriyor. 2017 yılında yaşanmamış olan “flippening” yani iki alt alta üst üste kripto paranın yer değiştirmemesi, belki şimdi yaşanabilir. Tabii ki bunun için Bitcoin fiyatının yükselişinin durması, altcoin rallisinin başlaması ve BCH’nin rallinin en önlerinde yer alması gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Haber Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Fiyatlarını Alt Üst Edebilir Mi?

Sonrakini Oku

ABD’nin Dev Bankasından Karşıt Bitcoin (BTC) Açıklaması!

Bir Cevap Yazın