Instagram’ın NFT Entegrasyonuna Yönelik Önemli Gelişme: Bu 4 Altcoin Seçildi

Önde gelen sosyal medya platformu Instagram’ın NFT entegrasyonu bir süredir konuşulmaya devam ediyordu. Şimdi ise sosyal medya devi, EthereumPolygonSolana ve Flow için destek eklemeyi planlıyor.

Instagram, Bu 4 Blockchain Ağı İçin Destek Eklemeyi Planlıyor

Meta, eski adıyla Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz aylarda katıldığı bir konferansta popüler sosyal medya devi Instagram’a NFT özelliğinin getirileceğini duyurmuştu.

Zuckerberg, yaptığı bu açıklamalarda yeni NFT özelliğinin ilerleyen aylarda kullanıma sunulacağını belirtmiş ancak net bir tarih vermemişti. Zuckerberg’ün bu duyurusu o dönemde dünya çapında büyük bir yankı uyandırdı.

Şimdi ise popüler sosyal medya platformunun Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Solana (SOL) ve Flow (FLOW) için değiştirilemez token (NFT) entegrasyonları planladığı ortaya çıktı.

Pilot uygulamanın şu an için sadece ABD merkezli küçük bir NFT meraklısı grubunu içereceği bildirildi. Bununla birlikte lansman sırasında Instagram’ın dört zincirin hepsinden NFT‘leri destekleyip desteklemeyeceği henüz belli değildi.

MetaMask Gibi Yaygın Kullanılan Cüzdanları Destekleyecek

Tüm bunlara ek olarak Instagram, MetaMask gibi yaygın olarak kullanılan kripto cüzdanlarını desteklemeyi amaçlıyor. Kullanıcılar, cüzdanlarını platforma bağlayarak NFT sahipliğini kanıtlayabilecek, onları profillerinde sergileyebilecek ve onları yapan yaratıcıları etiketleyebilecekler.

Ayrıca Twitter’ın ilk olarak Ocak ayında NFT profil resimleri için yaptığı gibi, Instagram’ın kullanıcılardan NFT yayınlamak ve paylaşmak için ücret almayacağını onaylandı.

Popüler sosyal medya platformu Instagram‘ın bu hamlesi, NFT’ler için yeni bir kültürel görünürlük dalgası anlamına geliyor. Öyle ki Instagram’ın aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunurken bunların birçoğu platformu sanatlarını tanıtmak ve pazarlamak için kullanıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Piyasa Kan Kaybetmeye Devam Ediyor! İşte Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum

Sonrakini Oku

NFT’ler Aldatmaca mı: NFT’ler Neyi Amaçlıyor ve Değeri Gelecekte Ne Olacak?

Bir Cevap Yazın