İngiliz Futbol Kulübü, Yeni Ortaklığını Duyurdu! NFT Çılgınlığında Dahil Oluyor

İngiliz futbol kulübü Arsenal, Salı günü yaptığı açıklamada, Unagi ile ortaklık kurduğunu ve Ultimate Champions oyununa eklendiğini duyurdu. Uzun vadeli ortaklık, kullanıcıların platformdaki diğer kullanıcılarla oyuncu NFT‘lerini takas etme seçeneğiyle birlikte, ücretsiz olarak ligler arası futbol oynamalarına olanak tanıyacak.

Arsenal, Unagi İle Ortak Oldu

Unagi’nin Ultimate Champions oyunu, kullanıcıların platformda kazanabilecekleri ve harcayabilecekleri oyun içi para birimini destekliyor. Oyun, gerçek dünyadaki oyuncularla mümkün olan en iyi takımı oluşturmaya ve oyuncuların gerçek hayatta nasıl performans gösterdiğine bağlı olarak ödüller kazanmaya olanak tanır. Buna ek olarak Ultimate Champions’ta yerleşik puanlama sistemi, tüm oyuncu pozisyonlarını dikkate alır.

Kazanmak için bir oyunda oluşturulan oyuncu NFT‘leri, dijital formdaki koleksiyonluk futbol çıkartmalarına benziyor. Öyle ki oyuncular oyunda ne kadar başarılı olursa o kadar çok dijital oyuncu kartı kazanıyor ve diğer oyuncularla takas edebiliyor.

Ayrıca kullanıcılar, dijital oyuncu kartları satın almak zorunda kalmadan oyunun tamamını ücretsiz olarak oynayabilirler. CHAMP token’ı, Ultimate Champions platformunda kullanılan yardımcı program tokeniyken, yönetici sözleşmelerini temsil eden MGC token’ı, kullanıcılar için ana ödül kaynağı olarak geliştirildi.

Oyun, Hayran Etkileşimiyle Buluşuyor

Arsenal’in baş ticari yetkilisi Juliet Slot, ortaklığın küresel hayran katılımının ön saflarında yer almayı ve hayranlara en üst düzeyde oyun deneyimi sunmayı amaçladığını söyledi.

Slot, yaptığı açıklamaların devamında şu ifadelere yer verdi;

Unagi’nin Ultimate Champions’ı, yeni nesil fantezi futbol oyunlarını temsil ediyor. Oynaması ücretsiz oyuna katılan ve bu harika konsepti dünyanın dört bir yanındaki taraftarlarımıza sunarak onlara küresel futbol bilgilerini uygulama ve bir futbol menajeri olarak kendilerini test etme fırsatı veren tek Premier Lig kulübü olmanın ayrıcalığına sahibiz.

Ayrıca Unagi’nin CEO’su Remi Pellerin, NFT’lerin değerinin her Arsenal oyuncusunun gerçek performansına paralel olarak zaman içinde gelişeceğini söyledi ve şöyle devam etti;

Arsenal’ın genç oyuncu grubu, yenilikçi fantezi oyunumuza mükemmel bir şekilde uyuyor. Kullanıcılar genç yetenekleri keşfedebilecek, en sevdikleri oyuncuların dijital kartlarını toplayabilecek ve her hafta onlarla oynayabilecek.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Metaverse Arsalarının Değeri Dipte: Alım İçin Tam Zamanı!

Sonrakini Oku

Uzun Vadeli Bakıldığında Bu Şaka Coin Meydan Okuyor!

Bir Cevap Yazın