ING, Kripto Para Depolama Sektörüne Giriyor!

Hollanda merkezli bankacılık ve finans devi ING, kripto para birimi depolama sektörüne gireceğini açıkladı.

ING Bank Kripto Para Sektörüne Girdi

Kripto para birimleri son yıllarda inanılmaz bir yükseliş yaşadı ve bu durum birçok bankacılık devinin de ilgisini çekmekte. CoinDesk kaynağının aktardığı haberde ING Bank’ın, ”konuya yakın bir kişiden alınan bilgiye istinaden”, çok yakında yeni kripto para hizmetini duyuracağı belirtildi. ING’nin kripto para depolama teknolojisi ve birimi direkt olarak Amsterdam içerisindeki ana merkezde geliştirilmekte.

Reuters’in aktardığı ek haberde ise ING’nin konu hakkında açıklama yaptığı ve ”dijital varlıklar konusunda çok fazla fırsat ortaya çıktığını” düşündükleri belirtildi.

Hali hazırda birçok blockchain tabanlı girişime hayat veren ve kendisi de bu tip girişimler yapmaya başlayan ING’nin kripto para sektörüne girişi aslında beklenen bir olaydı. R3 ile kurumsal blockchain platformu Corda’yı kullanmak için beş yıllık bir anlaşma imzalayan ING, bunun yanı sıra ABN Amro platformu ile de ayrı bir mutabakata sahip.

Eğer ING kripto para depolama sektörüne giriş yaparsa, bu kesinlikle söz konusu adımı atan çok az sayıda geleneksel finans kurumundan birisi olarak adını tarihe yazabilir. Başka bir dev kurum Fidelity de geçtiğimiz aylarda kripto para depolama hizmetini başlatmıştı.

ING Bank CEO’su bundan iki ay önce yaptığı açıklamada ise Libra’yı sert şekilde eleştirmişti ve uzmanlar bu açıklamadan bile ING’nin geri kalmak istemediği kanısına vardı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Güney Kore Bitcoin’i Vergilendirmeye Çalışıyor

Sonrakini Oku

Çin’in Yeni Kripto Para Sıralamasında EOS Yine Lider!

Bir Cevap Yazın