İndikatörde Beklenen Hareket Geldi: BTC Nereye Kadar Düşecek?

Lider kripto para Bitcoin geçtiğimi bir saat içinde anlık olarak 8.000 dolar seviyesinden 7.600 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin sabah saatlerinden bu yana aslında dümdüz bir çizgide ilerliyordu. Ancak Mark Zuckerberg’in yapacağı Libra savunma öncesinde fiyatta adeta çakılma yaşandı. Yazının yayına hazırlandığı sırada BTC anlık olarak yaşadığı %8’in üzerindeki düşüşler 7.540 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Dün analistler Bitcoin’in aşağı ya da yukarı yönlü ciddi bir kırılma yaşamasını bekliyordu. Analistler daha önce çoğunlukla doğru sinyaller veren Bollinger Bandı indikatörünün çok önemli bir noktaya geldiğini ve bu noktadan sonra ciddi kırılmalar yaşanacağını ifade ediyordu.

Peki, BTC Ne Kadar Düşecek?

Twitter’ın ünlü analistlerinden Josh Rager düşüşün hemen ardından yaptığı bir paylaşımla Bitcoin fiyatının 6.000 dolara kadar serbest düşüşe geçebileceğini ifade etti.

Ayrıca Türk analistlerden Selcoin de dün yaptığı açıklamada 7.550-7.650 dolar seviyesinin ciddi bir destek seviyesi olduğunu ve bu seviyelerin altına inilirse 1.000 dolar civarında daha düşüş yaşanabileceğini dile getirdi.

Analistler genel olarak çekilmenin 6.000 dolara kadar devam etmesini bekliyor. Ancak daha büyük düşüşlerin yaşanması da muhtemel görülüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dikkat: İndikatöre Göre Bitcoin Büyük Bir Harekete Hazırlanıyor!

Sonrakini Oku

Bitcoin’in 10 Yıllık Getirisi Ne Durumda?

Bir Cevap Yazın