IMF’den Şaşırtan Kripto Para Videosu: Bilgiler Doğru Mu?

Uluslararası Para Fonu (IMF), şüphesiz finans dünyasının en önemli unsurlarından birisi olarak biliniyor. Geleneksel finans sisteminin en kritik dişlilerinden birisini oluşturan IMF’nin resmi Twitter hesabından paylaşılan bir video ise, kripto paraların nasıl bir etki yarattığının daha net görülmesini sağladı.

Aslında IMF tarafından daha önce oluşturulan ve kripto paralar hakkında birkaç bilgi sunan video bugün tekrar paylaşıldı ve gündeme hızlı bir giriş yaptı. IMF’nin kripto paraların ne olduğunu açıkladığı videoda ise birçok yanlış bilgi olduğu görülüyor. İlk olarak 2018 yılının Haziran ayında paylaşılan video, kripto paralara “paranın evriminde sıradaki adım” yakıştırmasını uygun görüyor.

IMF’nin Kripto Para Videosu Yine Gündemde

Buna rağmen kripto paraların kullandığı dağıtık defter ile blockchain teknolojisi veya token isimleri videoda hiçbir şekilde anılmıyor. Sadece Bitcoin, Ethereum ve XRP’nin grafik tasarımda yer aldığı görülebilmekte. Videoda özel anahtarlara “şifre” denmesi, Bitcoin’in kısıtlı arza sahip olmasının belirtilmemesi ve genellikle kripto paraların dezavantajlarına odaklanılması tepki çekmekte.

Videoda kripto paraların oldukça volatil olduğu belirtilse de bunların genel olarak ödeme sektöründe maliyetleri düşüreceği, aracıları ortadan kaldıracağı ve bütün transferlerin ağ üzerinde kayıt altına alınabileceği de vurgulanmakta. Bu da IMF’nin sonunda kripto paralara olumlu bir çerçevede bakmaya başladığını gösteriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sektöre Hızlı Giren Bu Altcoin, Yakında Coinbase’de Listelenebilir!

Sonrakini Oku

Nem Blockchain, Kurumsal Yatırımcılara Yönelik Müjdesini Açıkladı

Bir Cevap Yazın