İkinci Çeyrekte Kurumsal Yatırım Oranı İki Katına Çıktı

Kripto para birimleri varlık yönetim şirketi olan ve alanında dev olarak bilinen Grayscle yaptığı son açıklamalarda, 2019 yılında kurumsal yatırımcıların sürekli olarak “istifleme” yaptıklarını ifade etti.

Kurumsal Yatırımcılar Aktif

Konuyla ilgili The Block’a 8 Ekim’de yaptığı açıklamalara göre şirketin satış ve iş geliştirme direktörü Rayhaneh Sharif-Askary, bu yıl piyasada büyüme yaşanması için verilerin tutarlı olduğunu ifade etti.

Yapılan açıklamalara göre kurumsal yatırımcılardan gelen yatırımlar ikinci çeyrekte 85 milyon dolara ulaştı. Bu da ilk çeyreğin iki katı demek… Kurumsal yatırımcıların %80 oranında piyasaya katkı sağladığını dile getiren Sharif-Askary şu açıklamaları yaptı:

Biliyor musunuz bu durum gerçekten komik, bunu çok soruyorum, medyada kurumsal yatırımcıların ne zaman piyasada yer alacağı, ne zaman yatırım yapmaya başlayacakları konusunda ilginç sorular ve açıklamalar var. Bu ironik olduğu için çok komik. Kurumsal yatırımcıların her zaman bizimle olduğunu ve yatırım yapmaya devam ettiklerini biliyoruz.

Yatırımcılar ve Altcoin’ler

Aslında Bakkt platformunun yarattığı hayal kırıklığının ardından bu açıklamalar belki de çok mantıklı gelmeyebilir. Bilindiği gibi heyecanla beklenen Bakkt, beklentileri karşılayamadı ve piyasada düşüş başladı.

O zaman bu yanan piyasadaki pek çok isim kurumların Bitcoin’den ve kripto paralardan uzaklaştığını ifade etti. Çeşitli kuruluşlar da elde ettikleri verilere dayanarak kurumsal katılım konusundaki tanıtımların son haftalarda düştüğünü dile getirdi.

Bunların yanında Sharif-Askary, Bitcoin’deki fiyat düşüşünün kurumsal yatırımları yansıtmadığını çünkü bu yatırımların son zamanlarda genel itibariyle altcoin’lere yapıldığını ifade etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Büyük İddia: Ethereum Bir Dolandırıcılık Projesi Mi?

Sonrakini Oku

Coinbase Custody, Telegram’ı Destekleyecek!

Bir Cevap Yazın