İki Haftada Büyük Bir Fiyat Patlaması Yaşadı, İşte O Altcoin

Kripto para piyasasında yüzlerce altcoin işlem görüyor. Piyasa değeri itibariyle listenin en üst sırasında yer alamayan coin’lerin nadiren gündeme geldiğini görüyoruz. Ancak Etheera (ETA) adındaki az bilindik bir kripto para son zamanlarda yaşadığı benzersiz performansla ilk 100 kripto para arasına girerek birçok kullanıcının dikkatini çekmeyi başardı.

Coinmarketcap listesinin ilk yüz altcoin’i arasına girmek çok sıra dışı bir durum değil. Etheera’nın dikkat çekme sebebinin son iki haftada gösterdiği büyük artış olduğu söylenebilir. Ethereum temelli emlak token’i projesi Etheera son on dört günde yaklaşık %80.000 değer kazandı.

İki haftada %80.000 artış

Coinmarketcap verilerine göre Etheera 31 Ekim 2018 tarihinde 0,000051 dolardan işlem görüyordu. Haberin hazırlandığı anda aynı platformdan edinilen bilgilere göre ETA 0,012551 dolardan alınıp satılıyor.

Etheera kasım ayının başından itibaren oldukça önemli fiyat artışları yaşadı ve sonuç olarak mevcut tabloyu oluşturdu. Kasım’ın ilk günü altcoin fiyatında büyük bir patlama meydana geldi ve 0,000401 dolarlık fiyat yaklaşık %560 oranında bir artışla 0,002658 dolara yükseldi.

ETA fiyatının bir sonraki yükselme dalgası 9 Kasım ile 10 Kasım tarihlerin arasında yaşandı. Etheera bu süre zarfında fiyatını 0,003228 dolardan 0,011274  dolara ulaştırmayı başardı. Bu da altcoin’in fiyatında yaklaşık %250 oranında yükseliş yaşandığı anlamına geliyor.

Altcoin’in fiyatındaki son artış dalgasıysa pazartesi ve salı günlerinde gerçekleşti. Bu artışlarda ETA yaklaşık %11 artarak fiyatını güncel seviyeye taşıdı. Etheera’nın piyasa değeri şu sıralar 73,5 milyon dolar civarında seyrediyor. Bu değer de altcoin’i listenin en kıymetli 82. kripto parası haline getiriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Blockchain artık vergi kaçakçılığı ile mücadele etmek için de kullanılıyor

Sonrakini Oku

Madencilik Devi Bitmain’in Kadrosunda Sürpriz Değişim

Bir Cevap Yazın