İki Dev Firmadan Önemli Kripto Para Ortaklığı!

Almanya’nın en büyük ikinci menkul kıymet borsası ve Japonya’nın en büyük finans firmalarından birisi Avrupa ile Asya içerisinde kripto para sektörü odaklı bir genişlemeye imza atmak için ortaklık kurdu.

Boerse Stuttgart ve SBI Holdings’in bu ortaklığı kesinlikle hem Avrupa hem de Asya pazarı için büyük bir öneme sahip ve önümüzdeki yıllarda ilgili konumlarda ciddi girişimler yapıldığını gözlemleyebiliriz

”Gerçekten Küresel” Bir Kripto Para Ekosistemi

Cuma günü yayınlanan basın açıklamasında işi şirketin de kripto para sektörüne yönelik girişimleri olduğu ve bunu beraber daha ileriye götürmek için çabalayacakları açıklandı. SBI’nin Japonya’nın en büyük finansal hizmet grubu olduğunu ve Ripple ile uzun süredir devam eden bir ortaklık kurduğunu hesaba katarsak, bu ortaklıktan Ripple’ın da kazançlı çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Böerse Stuttgart yetkilileri tarafından yapılan açıklamada iki ortağın da blockchain teknolojisinden yararlanan gerçek anlamda küresel uçtan uca bir kripto para ekosistemi kuracağından şüphe etmedikleri vurgulandı. Yapılan anlaşma gereğince SBI Holdings, Alman devinin Boerse Stuttgart Digital Exchange ve Boerse Stuttgart Digital Ventures isimli iki kripto para odaklı girişimine yatırım yapacak.

Boerse Stuttgart Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Höptner ortaklık hakkında şu sözleri aktardı:

”Asya ve Avrupa şu an için dijital varlıklar konusunda en hızlı büyüyen piyasalar konumunda. Teknoloji ve bilgi alışverişinin ötesinde sınır ötesi transfer ve dijital varlıkların listelenmesi konusunda da iş birliği yapmamız mümkün. Buna ek olarak ilk küresel depolama köprüsünü kurup, hem itibari para hem de kripto paralara yönelik bir adım atabiliriz.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple 200 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı!

Sonrakini Oku

Boğalar Kontrolü Bırakmayacak: İşte 3 Neden

Bir Cevap Yazın