İki Büyük Kripto Para Projesinin Karşılaştırması: ADA, ETH Gibi Büyüyebilir Mi?

Piyasanın popüler analist ve yatırımcılarından Benjamin Cowen yaptığı son açıklamalarda, daha büyük başarılar elde etmek için Cardano’nun (ADA), Ethereum’un (ETH) ayak izlerini takip edeceğini dile getirdi.

Cardano ve Ethereum

Bilindiği gibi Cardano, Alonzo hard fork’unu başarılı bir şekilde uyguladı ve artık akıllı sözleşmeler platformda kullanılabilir durumda. Cowen ise yaptığı açıklamalarda, uygulamanın benimsenmesi açısından Cardano’nun Ethereum’un başarısını kullanabileceğini düşünüyor. Çünkü Ethereum daha önce akıllı sözleşmelerin başarısını kanıtlamış bir platform ve Cardano da bu başarıdan faydalanabilir.

Bu noktada Cowen Ethereum’un, non-fungible token’lar (NFT) ve merkezi olmayan finans uygulamaları (DeFi) dahil olmak üzere pek çok proje tarafından kullanıldığını ifade ediyor. Piyasa stratejisti, Ethereum’un uygulamalarının piyasa değerine de büyük katkı sağladığını belirtiyor.

Cowen’e göre, Cardano henüz benzer bir uygulama kullanımı benimseme düzeyine ulaşamadı. Ancak Cowen, Cardano‘nun ekosistem ve ağ etkisinin gelişmeye devam edeceğini ve bunun da fiyat üzerinde olumlu bir etkiye yol açacağını düşündüğünü dile getiriyor.

Ethereum Şu Anda Daha Büyük

Cowen konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda oldukça mantıklı bir yaklaşım benimseyerek, “Hiçbirimiz, Cardano’nun ekosisteminin şu anda Ethereum’dan daha büyük olduğunu iddia etmiyoruz, ancak Cardano’nun zamanla büyüyeceğini düşünüyorum ve aslında platformda daha fazla uygulama inşa edildikçe bu durumun ADA fiyatını da etkileyeceğini düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

ADA/ETH işlem çiftini de değerlendiren Cowen, yeni bir yüksek seviye oluştuğunu ifade ediyor ve bunun da ADA fiyatını orta vadede 4,50 dolara kadar yükselteceğini dile getiriyor. Cowen ayrıca ADA’nın 1 dolar ile 3 dolar bandında kaldığı sürece önemli bir birikim aşamasında olduğunu ve 3 doların üzerine çıkılması ile yeni bir rallinin başlayacağını da dile getiriyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) 5 Yıl Son Kaç Dolar Olacak? Tanınmış İsimler Bitcoin Fiyatında Hemfikir!

Sonrakini Oku

Uzman Analist: Yatırımcısını Zengin Edecek 10 Altcoin!

Bir Cevap Yazın