İddia: Hindistan Bitcoin Kullanıcılarına 10 Yıl Hapis Cezası Verecek!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dünyanın dört bir yanında gelişmeyi ve adından söz ettirmeyi başarsa da, sektörün önemli bölgelerinden birisi konumundaki Hindistan için durum hiç iç açıcı gözükmüyor.

Hindistan Kripto Para Karşıtlığını Sürdürüyor

Hindistan kripto para sektörü daha önce de ülkenin merkez bankası olan RBI’nin kripto para borsalarına karşı aldığı karar sonrasında ciddi bir darbe almıştı. Ülke geçtiğimiz günlerde de kripto paraları tamamen yasaklama spekülasyonları ile anıldı ancak bu konuda henüz net bir adım atılmadı.

Bloomberg’in aktardığı yeni bir habere göre ise, ülke Bitcoin veya kripto para ekosisteminde bulunan ve elinde herhangi bir kripto para birimi tutan herkesi ciddi bir şekilde cezalandıracak yasa tasarısının hazırlıklarına başladı.

”Kripto para birimlerinin yasaklanması ve resmi dijital para biriminin regüle edilmesi” ismini taşıyan yasa tasarısı ”direkt veya dolaylı yollardan kripto para birimi madenciliği yapan, kripto para üreten, elinde bulunduran, satan, transfer eden, dağıtımını yapan veya kripto para birimleri ile alım satım yapan herhangi bir kişiye” bir yıldan on yıla kadar hapis cezası vermeyi planlamakta.

Bitcoin’in Cezası Uyuşturucudan Fazla!

Söz konusu kişilerin cezası ise sahip olduğu kripto para birimi miktarına göre değişecek. Bu yeni tasarı eğer gerçekten de kabul edilip yürürlüğe konulursa Bitcoin sahibi olmak, Hindistan içerisinde eroin veya uyuşturucu madde bulundurmaktan çok daha ağır bir cezaya eş değer olacak.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Bitcoin 0 ile 500 Dolar Arasına Düşecek”

Sonrakini Oku

Bitcoin Geliştiricilerinin Dudak Uçuklatan Maaşı!

Bir Cevap Yazın