İddia: Bitcoin Boğaları İçin Son Bir Engel Kaldı

Öncü kripto para Bitcoin (BTC) son bir ayda oldukça ciddi oranlarda değer kazanarak birçok kesimden kullanıcının dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştı. Piyasadaki son fiyatlar hakkında sürekli içerikler hazırlıyor ve siz değerli okurlarımızı gelişmelerden haberdar etmeye çalışıyoruz. Çok sayıda kullanıcıya sahip piyasa analisti HornHairs’a göre BTC için boğalar henüz yola çıkmadı.

Boğalar Henüz Koşmuyor

Bitcoin boğalarının henüz kelimenin tam anlamıyla harekete geçmediğini belirten HornHairs belirli fiyat seviyelerinin aşılması gerektiğini savunuyor. Yaklaşık 40 bin takipçisi bulunan ünlü analist bu seviyelerin önce 9.000 dolar ve sonraysa 11.700 dolar olduğunu belirtti. BTC’nin bu değerleri görmesinin ardından boğa piyasasının hızla devam edeceği ifade ediliyor.

Yatırımcılar Şaşkın

HornHairs’a göre son haftalarda BTC fiyatında yaşananlar tüm dünyadaki yatırımcıları şaşırttı. Kimse Bitcoin fiyatı konusunda henüz tam olarak kesin görüşlere sahip değil ve bu durumun aşılabilmesi için fiyatın daha da yükselmesi gerekiyor. Lider kripto para bu hafta içerisinde kazandığı artış ivmelerinde neredeyse 9.000 dolar seviyesini görmüştü. HornHair bu seviyenin önemli olduğunu belirtiyor ve tarihi verilere dikkat çekiyor.

Son boğa trendinin ardından yaşanan durağan süreçte 9.000 dolar seviyesinin önemli bir direnç noktası olarak işlev gördüğünü hatırlatan analist iddiasını bu şekilde destekliyor. HornHair gibi düşünen ve 11.700 dolar seviyesinin aşılmasının mümkün ve gerekli olduğunu düşünen uzmanların sayısı az değil. Bu uzmanlara göre teknik veriler bu iddianın geçerliliğine işaret ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Evinizi, Arabanızı Satın Litecoin Alın”

Sonrakini Oku

John McAfee: Bitcoin Zaman Yolcusu BTC’nin 1 Milyon Dolar Olacağının Kanıtıdır!

Bir Cevap Yazın