İddia: “Bitcoin 2020’de Tüm Zamanların Rekorunu Görecek”

BTCC kripto para borsasının kurucusu, Ballet kripto cüzdan şirketi CEO’su ve Bitcoin vakfının yönetim kurulu üyesi Bobby Lee Bitcoin’in fiyatının yükseliş eğilimi içinde devam edeceğini ifade ediyor.

Lee Cointelegraph’a verdiği röportajda Mayıs ayında gerçekleşecek olan madencilik ödülü yarılanmasıyla lider kripto para biriminin fiyatının 10.000 dolara ulaşmasını beklediğini dile getirdi. Bunun yanında CEO, Aralık 2020’ye kadar da Bitcoin’in 25.000 doları görme ihtimali olduğunu ifade ediyor.

Yarılanma ve Enflasyon

Lee bundan önce de birkaç kez Bitcoin için pozitif fiyat hedefi tahmininde bulunmuştu. Geçen Kasım ayında paylaştığı bir tweet’te CEO, varlığın 2028 yılına kadar 500.000 dolara çıkacağını ifade etmişti.

Bunun yanında Lee yaklaşık olarak bir ay sonra gerçekleşecek olan yarılanma ile daha önceki yarılanmalarla birlikte paralel olarak Bitcoin fiyatı için daha büyük seviyelerin görülebileceğini dile getiriyor.

Öte yandan CEO, yukarı yönlü fiyat hareketinin eşlik ettiği önceki yarılanmaları referans göstererek şu ifadeleri kullandı:

Yeni arz yarı yarıya düşüp talep aynı kaldığında veya arttığında, fiyat artışı kesindir. Mayıs ayında üçüncü yarılanmaya kadar %25 ile %50’lik bir artış çok mütevazı bir beklentidir.

Küresel Koşullar ve Bitcoin

Dünya şu anda koronavirüs ve Bitcoin’in fiyatını da etkileyen zorlayıcı bir ekonomiyle mücadele ediyor. Lee, “Bitcoin’in enflasyonu yarılanma ile düşecek. Ancak hükümetler küresel pandeminin ekonomik etkisini azaltmak amacıyla para birimlerini piyasaya sürmeye devam ederken, önümüzdeki birkaç hafta boyunca kripto para birimine olan talepte büyük bir artış bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Lee’y göre yarılanma ile enflasyonun düşecek olması mevcut küresel koşullarda tüm zamanlar rekorunun kırılması için oldukça uygun bir zaman hazırlayacak…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Japonya’nın Yeni Kripto Düzenlemeleri Mayıs Ayında Yürürlüğe Girecek

Sonrakini Oku

Bitcoin’in Geri Ödenmesi Diğer Tüm Varlıklardan Daha Kolay

Bir Cevap Yazın