İç Moğolistan Özerk Bölgesi Bitcoin Madenciliğini Yasaklayacak!

Çin’in yerel haber kaynaklarından birisi olan ChinaNews tarafından aktarılan yeni bir bilgiye göre, Çin’in özerk bölgelerinden birisi olarak bilinen İç Moğolistan yetkilileri yakında lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) madenciliğinin yapılmasını yasaklayabilir.

Çin içerisinde önde gelen kripto para yatırımcılarından ve girişimcilerden birisi olan Dovey Wan söz konusu bildiriyi sosyal medyada paylaşan ilk kişi oldu. Wan’ın aktardığı bilgilere göre bölgedeki yetkililer özellikle Bitcoin madencilik kurumlarına, bulut işlemci firmalarına ve veri merkezlerine benzer işlem yapan bütün kurumlara baskın yapmayı hedefliyor.

ChinaNews tarafından aktarılan bilgilere göre yerel yetkililer kripto para madenciliğinin ”gerçek ekonomiden alakasız” olduğunu düşünmekte ve bunun İç Moğolistan bölgesinde desteklenmemesi gerektiğini vurgulamakta.  Bitcoin madenciliğinin yasaklanmak istenmesi aslında tarihte ilk değil ve bundan önce Çin de benzer girişimlerde bulunmuştu. Bütün bunlara rağmen merkeziyetsiz Bitcoin ve bunun blockchain ağı güçlü bir şekilde ilerlemeye devam etmekte ki bunun en güçlü kanıtı da ağın hash rate’i olarak gösterilebilir.

BTC hash rate’i geçtiğimiz haftalarda saniyede 98 kentilyona ulaşarak tarihindeki en büyük seviyeye ulaşmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

BTC Bu Hafta Bir Kırılma Mı Yaşayacak?

Sonrakini Oku

Merkez Bankaları Libra İle Buluşacak!

Bir Cevap Yazın