IBM, SoftBank ve TBCASoft Blockchain Ortaklığı Kurdu

Cointelegraph’ın haberine göre Blockchain platformu TBCASoft, teknoloji devi IBM ve telekomünikasyon şirketi SoftBank, 22 Ekim’de yaptıkları bir açıklama ile telekomünikasyon alanında Blockchain ödeme çözümlerinin benimsenmesi için ortaklığa vardıklarını duyurdu.

Yeni Çapraz Taşıyıcı Sistem

Yapılan açıklamalara göre bahsi geçen ortaklık, TBCASoft ve SoftBank tarafından kurulan Carrier Blockchain Çalışma Grubu (CBSG) Konsorsiyumu aracılığıyla telekomünikasyon taşıyıcılarının Blockchain kullanmalarını sağlamayı amaçlıyor. Bunların yanında TBCASoft’un halihazırda 18 katılımcı ile bu hizmeti yürüttüğü de yapılan açıklamalar arasında yer aldı.

Öte yandan CBSG’nin piyasaya sürmeyi planladığı ilk uygulama, mobil servis kullanıcılarının telefonlarını yurtdışındaki yerel işletmelere yapılan ödemelerde kullanabilmelerini amaçlayan Cross-Carrier Payment System’i (CCPS)…

TBCASoft’un kurucusu ve CEO’su konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Cross-carrier Blockchain çözümlerinin küresel öncüsü olarak, CCPS platformunun benimsenmesini sağlamak için son 3 yılda CBSG Konsorsiyumu altında lider telekomünikasyon taşıyıcılarıyla yakın bir şekilde çalışıyoruz. Bu işbirliğinin ise müşterilerimize, ortaklarımıza ve telekomünikasyon endüstrisine daha fazla değer getireceğine inanıyoruz.

Katılımcılar Artacak

Bu ortaklık için IBM’in ekosistemin ölçeklenmesini desteklemek için dünyadaki telekomünikasyon operatörlerinin %80’iyle birlikte çalışarak edindiği deneyimden yararlanacağı bildiriliyor. Ayrıca TBCASoft, açık bir teknoloji sunmak ve birden fazla bulut ortamını desteklemek için IBM’in Blockchain platformunu kullanmayı da planlıyor.

Bunların yanında IBM geçtiğimiz günlerde Lenovo, Nokia, Vodafone, Glaxo gibi devlerin içinde bulunduğu başka bir Blockchain projesine de katıldığını açıkladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Stablecoin’ler DEX’lerin Sorunlarını Çözebilir Mi?

Sonrakini Oku

Ripple, Blockchain Association’a Katılıyor

Bir Cevap Yazın