Huobi Group’un Üst Düzey Yöneticisi Firmadan Ayrıldı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Huobi Group‘u teknolojiden sorumlu en üst yöneticisi Xianfeng Cheng, dört yılın ardından firmadan ayrıldığını açıkladı.

The Block’un haberine göre Huobi Group CTO’sunun ayrılacağı haberi bizzat Huobi sözcüleri tarafından da onaylandı. CTO’nun 2020 yılının Şubat ayında ayrılacağı ve dört yıllık serüvenine bu şekilde son vereceği biliniyor. Cheng, Huobi’ye katılmadan önce Çin’li bilişim firması OneAPM ve kredi platformu Jimubox içerisinde de üst düzey yöneticilik rolleri üstlenmişti.

Kripto para borsasına dört yılını veren Cheng’in tam olarak neden ayrıldığı ve sıradaki planlarının ne olduğu bilinmiyor. 2013 yılında kurulan Huobi kripto para borsası aslında şu an için 1.300 eleman ile sektörde en çok istihdam sağlayan ikinci grup olarak biliniyor. Günlük ticari hacim ile de çoğunlukla en büyük ilk 3 kripto para borsası arasında kalmayı başaran Huobi, Türkiye sektörüne girerek ülkemizdeki tanınırlığını da arttırdı.

Huobi Türkiye’deki Rekabeti Arttırıyor

Birkaç ay önce yapılan duyuruda Türk Lirası desteği için düğmeye bastıklarını belirten Huobi yetkilileri, aslında yerel bir borsadan önemli bir transfer de yapmıştı. Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından BtcTürk’ün COO’su olarak görev yapan Alphan Göğüş, 9 Aralık tarihinde Huobi Türkiye ekibine katıldı. BtcTürk içerisinde CFO ve COO olarak görev yapan Göğüş’ün karşı borsaya geçmesi ise durumun ne kadar ciddi ve rekabet dolu olduğunu gösteriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ülkelerin Merkez Bankası Dijital Para Birimleri Konusunda Üçe Ayrılıyor

Sonrakini Oku

Bithumb’tan 12.5 Milyon Dolarlık XRP Transfer Edildi

Bir Cevap Yazın