HTC’nin Blockchain Telefonundan Önemli Gelişme Duyurusu!

Tayvan merkezli elektronik devi HTC, Exodus 1S isimli yeni blockchain telefonunun en son versiyonunu piyasaya sürdü ve bu telefonunun en çok merak edilen özelliğini açıkladı. Cumartesi günü Berlin içerisinde etkinlikte tanıtımı yapılan ve Bitcoin (BTC) ağını destekleyebileceği vurgulanan Exodus 1S‘in, tam Bitcoin ağ düğümü çalıştırabilen ilk akıllı telefon olduğu belirtildi.

HTC tarafından yapılan açıklamada konu hakkında şunlar ifade edildi:

”Tam ağ düğümleri Bitcoin ağının sorunsuz çalışması açısından ağın en önemli unsurlarından birisi. Biz bu cihazı piyasaya sürerek isteyen herhangi bir kişinin tam ağ düğümü çalıştırması için aşması gereken engelleri azaltmış olduk.”

400 GB Cihaz Kapasitesi

Yeni akıllı telefonun Avrupa piyasasına 219 Avro fiyat ile gireceği ve Exodus 1’in üçte birine satılacağı belirtildi. HTC Exodus’un yeni versiyonunu Berlin konferansında Lightning ödeme ağı kullanarak da satacağını vurguladı. Cihazın 400 GB’a kadar arttırılabilen SD kart desteği var ve tam Bitcoin cüzdanı çalıştırmak için gereken veri kapasitesini bu şekilde karşılamakta. Tam Bitcoin cüzdanının mevcut boyutu Blockchain.com verilerine göre 250 GB seviyelerinde.

Şirket tam ağ düğümü çalıştırırken kullanıcıların WiFi ağına bağlı olmaları gerektiğini ve cihazı prize takmalarını tavsiye etmekte. Yine de ağ düğümünün mobil haldeyken de kullanılabileceği belirtildi.  HTC CEO’su konu hakkında yaptığı açıklamada evrensel çaptaki temel finans dünyasına erişim aracı sunduklarını ve bunun hemen hemen ”cebinizdeki İsviçre bankası” olduğunu ifade etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

PayPal Kurucu Ortağından Bitcoin Madencilik Yatırımı!

Sonrakini Oku

Sıcak Gelişme: Dev Borsadan Türk Lirası Hamlesi!

Bir Cevap Yazın