HTC Akıllı Telefonuna Dahili Bitcoin Cash Cüzdanı Geldi!

Bitcoin.com yeni yayınladığı bir açıklamada Tayvan merkezli telekomünikasyon devi HTC’nin bundan sonra önde gelen akıllı telefonlarında Bitcoin Cash‘i (BCH) destekleyeceğini vurguladı.

16 Eylül tarihinde yayınlanan bir basın açıklamasına göre Bitcoin.com ve HTC uzun vadeli bir ortaklığa imza attılar ve HTC Exodus 1 isimli blockchain tabanlı akıllı telefon Bitcoin Cash için dahili bir kripto para cüzdanı ile beraber piyasaya sürülecek.

Bitcoin.com konu hakkında yaptığı açıklamada telefonun herhangi bir uygulama mağazasından uygulama indirmeye gerek kalmadan BCH destekleyeceğini ifade etti. Cihazın mevcut kullanıcılarının ise Bitcoin.com cüzdanını indirmek için yazılımlarını güncellemeleri gerekecek.

Bitcoin.com ve HTC Ortaklığı

Dünyanın önde gelen telefon üreticilerinden birisi olan HTC, 2018 yılında telefon pazarında ciddi bir gerileme yaşamış ve eski gücünü kaybetmeye başladığının sinyallerini vermişti. Ancak firma 2019 yılında özellikle blockchain ile kripto para birimleri alanında birbiri ardına yeni girişimler yaptı. HTC ilk olarak cihazlarına çeşitli kripto para birimlerini destekleyecek bir yazılım ekledi ve Exodus 1 cihazı üzerinde ERC-20 tabanlı token swap işlemlerinin önünü açtı.

HTC aynı ay içerisinde Exodus 1S isimli cihazın Bitcoin (BTC) tam ağ düğümü özelliklerine sahip olacağını müjdeledi ve buna ek olarak çeşitli blockchain tabanlı firmalar ile de ortaklıklar imzaladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bir Balina Olmanız İçin Ne Kadar BTC’niz Olmalı?

Sonrakini Oku

Sokak Sanatçısı Eserleri İle 1,20 Bitcoin Kazandı!

Bir Cevap Yazın