Hindistan’ın En Büyük 10. Eyaleti, Blockchain’e Özel Yasa Hazırlıyor!

Yeni ortaya çıkan gelişmelere göre, Hindistan’ın en büyük onuncu eyaleti konumunda olan Tamil Nadu, blockchain teknolojisi ve yapay zeka odaklı hükümet düzeyinde bir çalışmaya başladı ve yakında bu çalışma yasalaşabilir.

31 Ekim tarihinde yayınlanan bir habere göre, Tamil Nadu hem blockchain hem de yapay zeka için ayrı ayrı yasalar üzerinde çalışmakta ve bunlar önümüzdeki 10 gün içerisinde piyasaya sürülebilir. Tamil Nadu’nun blockchain ve yapay zeka politikalarının hükümet düzeyinde nasıl bu teknolojilerin kullanılabileceğini hedef alacağı ve bu konuda bir rehber görevi göreceği belirtilmekte. Eyaletin e-hükümet kurumunun CEO’su konumundaki Santosh Mishra, konu hakkında yaptığı açıklamada blockchain’in avantajlarına değindikten sonra bunun ne derece önemli olduğunu dile getirdi:

”Blockchain ve yapay zeka üzerinde farklı bir şekilde çalışmalar yapıyoruz. Yapay zeka regülasyonlarımız belki de güvenli ve etik yapay zeka kullanımını hedef alan dünyadaki ilk taslak olabilir. Hiçbir ülke veya eyalet daha önce yapay zeka ile ilgili konulara değinen böylesine kapsamlı taslak hazırlamadı ve biz bunu yapan ilk eyalet olacağız.”

Hindistan’ın Kripto Para Yasağı Devam Ediyor

Hindistan bir zamanlar önde gelen kripto para piyasalarından birisi konumundayken, daha sonra merkez bankası tarafından yayınlanan bir genelge ile ne yazık ki bir anda bütün sektörü ‘kapattı’. Hindistan Yüksek Mahkemesi bünyesinde ilgili sorunun davası devam etse de, şu an için ülkedeki kripto para yatırımcılarının mağduriyeti sürüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye blockchain merkezine dönüştü

Sonrakini Oku

Almanya: Bitcoin Gibi Kripto Paralar, Gerçek Para Değildir!

Bir Cevap Yazın