Hindistan Vergi Dairesi, Kripto Para Yatırımcılarına Bildiri Gönderdi

Hindistan vergi otoriteleri, kripto para yatırımlarından elde edilen kazançların vergiye tabi oluğunu ve bu yükümlülüğü yerine getirmeyenleri araştırdıklarını söyledi.

Bu hafta salı günü düzenlenen bir etkinlikte, Hindistan Vergi Dairesi (CBDT) Başkanı Sushil Chandra, kripto para yatırımlarını gelir vergisi beyannamesine dahil etmeyen vatandaşlara yaklaşık 100.000 bildirim gönderdiklerini açıkladı.

Ülke çapında yapılan bir araştırmada, ülkedeki kripto para piyasasının 3.5 milyar dolara ulaştığı öğrenildi. Bunun üzerine Hindistan Vergi Dairesi, yatırımcıların vergiye tabii tutulması gerektiğini belirten raporu onaylamak için bu bildiriyi yayımladı.

Chandra uyarıların, kripto para yatırımcılarına yükümlülüklerini ve kanuni yaptırımları hatırlatmak amacıyla ülke çapında gönderildiğini belirtti.

Chandra :

Yatırım yaptıktan sonra elde edilen gelirin vergiye tabi tutulduğunu düşünmeyenlere ve bunu gelir olarak belirtmeyenlere, yaptıkları işlemin vergiye tabi olduğunu hatırlatmak için bu bildirileri yayımlıyoruz.

Chandra, “kaç kişi düzenli katılımcı, kaç kişi kendini kayıt etti ve  kaç tane ticaret yapıldı” gibi sorularla, yatırımcılar ve yeni borsa hakkında bilgi toplamak amacıyla Verdi Dairesinin çeşitli araştırmalar yaptığını belirtti.

Anket sonuçları, yatırımcıların, kripto para yatırımlarını dürüst bir şekilde bildirmediğini ortaya koydu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Nvidia, 2017 4. çeyrekte madencilikten dolayı talep patlaması yaşadı

Sonrakini Oku

Dubai’de 50 lüks daire Bitcoin ile satıldı

Bir Cevap Yazın