Hindistan Kripto Paraları Tamamen Yasaklamaya Mı Hazırlanıyor?

Bankaların getirdiği kısıtlamalar sebebiyle Hindistan’dan çekilen Zebpay’in CEO’su, Hindistan’da kripto para birimleriyle ilgili kapsamlı bir yasak uygulanabileceğini dile getirdi.

Kimse Yasaklar Hakkında Konuşmuyor

Bitcoinist’in haberine göre, Avustralyalı haber sitesi Micky’e konuşan Zebpay CEO’su Ajeet Khurana, çeşitli medya kuruluşları aracılığıyla yasaklarla ilgili söylentiler duyduğunu iddia etti. Ancak Khurana bu medya kuruluşları dışında hiçbir devlet kurumundan yasaklarla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadığını da ekledi.

Bunun yanında Khurana, geçtiğimiz yıl boyunca Hindistan Maliye Bakanlığı, merkez bankası ve menkul kıymet düzenleyicileri ile defalarca bir araya geldiğini ancak bu görüşmelerin hiç birinde kapsamlı yasaklarla ilgili açıklamalar duymadığını da dile getirdi.

Khurana Hindistan’da bazı kurumların kripto paralar konusunda çok büyük endişelerinin olmasına rağmen “yasaklama” konusunda hiçbir açıklama yapılmadığını belirtti ve şu açıklamayı yaptı:

Kripto paraları yasaklayabilecek insanların yasaklama konusunda hiçbir açıklama yapmamaları ilginç…

Hindistan ve Zebpay

Bilindiği üzere geçtiğimiz ekim ayında Zebpay Hindistan’daki varlığını sonlandırmış ve kripto paralara olumlu yaklaşımıyla bilinen Malta’ya taşınmıştı. Zebpay bunun öncesinden Hindistan’ın en büyük kripto para borsası olarak biliniyordu. Ancak borsa, bankalar oldukça büyük kısıtlamalar uygulamaya başlayınca uzun süre mücadele edememiş ve ülkedeki faaliyetlerini sonlandırma kararı almıştı.

Khurana Hindistan’dan ayrılma kararlarının, verdikleri gelmiş geçmiş en zor karar olduğunu şu sözlerle dile getirmişti:

Kelimeler içinde kaybolmuştum ve bu çok zordu. Karar vermesi çok zor bir durumdu…

Öte yandan Hindistan daha çok olumsuz olsa da kripto paralarla ilgili karışık sinyaller vermeye devam ediyor. Dolayısıyla Hindistan’daki kripto para sektörünün işi oldukça zor… Gelişmesini devam ettirmek isteyen Zebpay de çözümü ülkedeki faaliyetlerini sonlandırmakta buldu. Zebpay Malta’ya taşındıktan sonra Lightning Network’ü entegre eden ilk kripto para borsası olarak da bir nevi attığı adımın doğruluğunu kanıtlamış oldu…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tüm Fiyatlar Manipüle Mi Ediliyor?

Sonrakini Oku

Bitcoin Balinaları Harekete Geçti! 20.000 Bitcoin Aktarıldı

Bir Cevap Yazın