Hindistan, En Büyük Kripto Eğitim Etkinliğini Düzenlemeye Hazırlanıyor

Hindistan’da kurulmuş olan Indian Crypto Bulls Roadshow kendisini, “gelişmekte olan Blockchain ve kripto para birimi sektörleri için Hint vatandaşlarını eğitmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir girişim” olarak tanımlıyor.

Amaç: Hintlilere Kripto Eğitimi Vermek

Öte yandan Roadshow başlangıçta 20 gün boyunca sekiz büyük Hint şehrini ziyaret edecekti: Yeni Delhi, Jaipur, Ahmedabad, Surat, Mumbai, Pune, Hyderabad ve Bangalore. Ancak Yargıtay’ın, Hindistan Merkez  Bankası’nın kararının bozarak kripto para birimi işlemlerinin yasadışı olmasının yasalara aykırı olduğunu dile getirmesinin ardından Roadshow listesine 6 şehir daha ekledi:  Chennai, Visakhapatnam, Bhubaneswar, Kolkata, Patna ve Kanpur.

Bunun yanı sıra etkinlikle ilgili detayların güncellenmesi üzerine Roadshow’un tarihi 12 Mart’tan 3 Nisan’a ertelendi. Son eklenen yerlerle beraber Roadshow’un 7.000 kilometrelik bir etkinlik olması bekleniyor. Organizatörlere göre bu etkinlik dünyanın en büyük kripto para ve Blockchain eğitim etkinliği olacak.

Bununla beraber etkinlikte uluslararası kripto şirketleri temsil edilirken, New York’taki Consensus 2020’de konuşmak üzere yerel temsilcileri seçmek etkinlik sırasında açık oylama düzenlenecek.

Yasağın Kaldırılması

Hindistan yasağın kaldırılmasının ardından adeta hazırda bekliyormuş gibi anında kripto işlemlerine başladı. Etkinliğin hedef alanının büyütmesinin yanı sıra RBI yasağının ardından 24 saat içinde yerel borsalar Unocoin, Wazirx ve Coindcx geleneksel para yatırma hizmetlerine yeniden başladı.

Öte yandan araştırma firması Crebaco Global’e göre, Hindistan’ın Blockchain ve kripto endüstrileri potansiyel piyasa büyüklüğü 12.9 milyar doların üzerinde ve 20.000 istihdam yaratıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Mart Ayında Takip Edilmesi Gereken 3 Kripto Para

Sonrakini Oku

Binance Yöneticisi Açıkladı: Altcoin’lerin Hacmi, Bitcoin’i Geçti!

Bir Cevap Yazın